3 powody dla których warto inwestować w garaż blaszany

3 powody dla których warto inwestować w garaż blaszany

9 maja, 2022 0 przez redakcja serwisu

Garaże blaszane stały się popularne wśród właścicieli samochodów. Pozwalają zaoszczędzić pieniądze, zajmują niewiele miejsca i są niesamowicie praktyczne. Poznaj trzy powody, dla których warto rozważyć zakup popularnego blaszaka.

Blaszane garaże są niezawodne

Jeśli szukasz miejsca do przechowywania wszystkiego, co ma dla Ciebie znaczenie – samochodu, motocykla czy sprzętu ogrodniczego – garaż blaszany sprawdzi się doskonale. Jego konstrukcja jest niezwykle mocna i trwała, więc nie musisz martwić się o nią podczas burzy lub porywistego wiatru. Wykonane ze specjalnej blachy wzmocnione stalą mogą być projektowane na zamówienie, dzięki czemu możesz wybrać kształt oraz rozmiar garażu, który odpowiada Twoim potrzebom.

Ekonomiczne rozwiązanie

Garaż blaszany to ekonomiczna opcja. Jest on zwykle nawet kilkukrotnie tańszy niż kosztowałoby postawienie zwykłego garażu – wyjaśnia nam pracownik firmy oferującej wysokiej jakości garaże w Ostrowie Wielkopolskim. Między innymi dlatego, cieszy się on tak dużą popularnością wśród osób, które potrzebują miejsca do przechowywania swoich pojazdów lub ogrodowych narzędzi.

Najtańsze garaże z blachy można kupić za kilkaset złotych – warto jednak pamiętać, że mówimy wówczas o małym garażu, przeznaczonym raczej na narzędzia. Jednak już za kwotę kilku tysięcy złotych można otrzymał pełnoprawny garaż przeznaczony do przechowywania samochodu – często z opcją montażu w cenie. Postawienie murowanego kosztuje średnio kilka razy więcej, a dodatkowo jest bardziej czasochłonne.

Garaż blaszany nie wymaga czyszczenia i konserwacji

Blacha nie jest materiałem, który rdzewieje ani nie koroduje. Nie wymaga gruntowania, malowania ani lakierowania. Dodatkowo garaż blaszany nie wymaga malowania – chyba, że takie będzie życzenie właściciela nieruchomości. W rzeczywistości nie trzeba go nawet czyścić. W praktyce oznacza to, że garaż blaszany może służyć przez długie lata, bez wykonywania jakichkolwiek czynności konserwacyjnych.