4 pomysły na urozmaicenie diety psa/kota

4 pomysły na urozmaicenie diety psa/kota

16 grudnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Żywienie psów i kotów nie sprowadza się obecnie wyłącznie do napełnienia misek. Producenci akcesoriów i przysmaków dla czworonogów prześcigają się w pomysłach na to, jak urozmaicić im codzienną dietę. Jeśli nie ma wskazań, aby zwierzę było na monodiecie, nie ma powodu, aby każdego dnia serwować mu ten sam posiłek. Przedstawiamy więc sprawdzone pomysły na urozmaicenie diety czworonoga.

Karmy w różnych smakach

Mowa o żywieniu rotacyjnym, czyli podawaniu karmy o różnych smakach naprzemiennie. Dzięki temu można uniknąć monotonii w żywieniu, a sam pupil nie będzie znudzony posiłkiem. Na rynku dostępnych jest coraz więcej karm suchych i mokrych, które są zróżnicowane pod względem składu. Obecnie na popularności zyskują karmy na bazie ryb, z dodatkiem owoców i ziół, a także karmy z insektów. Ich mięso jest bogatym źródłem zdrowych tłuszczów, a przy tym cechuje się wysoką strawnością.

Zabawki, lick maty, kongi, czyli posiłek i zabawa w jednym

Jedzenie może być również zabawą, treningiem lub rytuałem uspokajającym. Pomocne w tym mogą okazać się takie akcesoria jak miski interaktywne lub lick maty. Można w nie wetrzeć zarówno psią, jak i kocią karmę, którą pupil następnie będzie mógł wylizywać, a jednocześnie się odstresować. Równie popularne są maty węchowe, które zaspokajają potrzebę polowania na posiłek oraz kongi, w których można umieścić karmę, a zwierzę je żuje, łapie i wylizuje.

Zdrowe przekąski

Powszechnie znanym sposobem jest sięganie po przysmaki dla zwierzaków. Warunkiem jest jednak, aby były to wartościowe, naturalne przekąski, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Można je znaleźć m.in. w sklepie Dlapsaikota. To nieocenione wsparcie podczas treningu, ale też doskonały sposób na nudę. Gdy jednak brak pod ręką takich przysmaków, można śmiało sięgnąć po warzywa i owoce. Ciekawym pomysłem jest ich rozdrabnianie i mrożenie w formie do kostek lodu. Można je zaserwować pupilowi w upalny dzień lub np. ulżyć szczeniakowi, który jest w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe.

Jajko

To prawdziwa bomba witamin, którą można zaserwować pupilowi raz w tygodniu – najlepiej surowe bądź ugotowane na miękko. Doskonale wpływa na odporność, wzrok, kondycję oraz wygląd futra. Należy jednak pamiętać, że kotu można podawać wyłącznie żółtko.