Antykorozja auta — jak działają specjalistyczne preparaty?

Antykorozja auta — jak działają specjalistyczne preparaty?

23 stycznia, 2023 0 przez redakcja serwisu

Korozja samochodu jest powszechnie występującym problemem. Aby temu zapobiec, warto jest zabezpieczyć samochód za pomocą odpowiednich środków i preparatów. Jak one działają? 

Jak działają specjalistyczne środki antykorozyjne?

Każdy samochód, nawet ten garażowany narażony jest na występowanie rdzy. Problem może pojawić się zarówno w autach starych, jak i tych nowych, nawet pięcioletnich. Przez to, że wystawione są one na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć, kwaśne deszcze, śnieg czy skrajne temperatury, mogą szybciej ulegać korozji. Żeby temu zapobiec, warto jest udać się do warsztatu samochodowego i skorzystać z fachowych usług.

Antykorozja auta to specjalny zabieg, który polega na pokryciu lakieru i podwozia specjalnymi środkami, które zapobiegają powstawaniu korozji. Preparat jest nakładany pod ciśnieniem, co daje pewność, że pokryta zostanie cała powierzchnia samochodu. Dostępne są także środki antykorozyjne, które można nakładać samodzielnie. W przypadku lakieru jest to łatwe. Preparat należy nałożyć w miejsca, które najczęściej ulegają korozji, jak np. nadkola czy progi samochodowe. Jednak aby dotrzeć do podwozia niezbędne będzie podniesienie samochodu lub skorzystanie z kanału samochodowego.

Czym grozi wystąpienie korozji?

Pojawienie się rdzy ma bardzo szkodliwe działanie na samochód. Dlatego jeśli korozja pojawi się na lakierze lub podwoziu pojazdu, należy szybko działać. Im wcześniej zlikwiduje się ognisko rdzy, tym lepiej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku podwozia samochodu. Znajduje się tam wiele elementów odpowiedzialnych za prawidłowe hamowanie czy kierowanie, a korozja może spowodować szybsze zużycie się tych części. Uszkodzone części łatwiej ulegają awarii i wymagają wymiany. Mogą także wpływać na bezpieczeństwo poruszania się pojazdem. Zapobieganie korozji jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Regularne korzystanie z usług antykorozyjnych sprawi, że samochód dłużej będzie sprawny.