Cyfryzacja archiwum firmowego. Dlaczego niszczenie starych dokumentów jest ważne?

Cyfryzacja archiwum firmowego. Dlaczego niszczenie starych dokumentów jest ważne?

15 lutego, 2022 0 przez redakcja serwisu

Coraz więcej firm, które do tej pory korzystały między innymi z tradycyjnych, papierowych archiwów, zdecydowało się na to, aby przeprowadzić ich cyfryzację. To bardzo dobre rozwiązanie, które oszczędza bardzo dużo czasu, pieniędzy, miejsca. Musi być jednak przeprowadzone zgodnie ze wszystkimi przepisami, w tym tymi, które dotyczą ochrony danych osobowych. Niepotrzebne dokumenty, które zostały już zeskanowane, warto zutylizować, przy pomocy współpracy z profesjonalną firmą.


Prowadzenie własnego, firmowego archiwum to jedna z najważniejszych kwestii, o którą trzeba zadbać, jeżeli w naszych biznesowych dokumentach ma panować porządek. Niezależnie od tego, jak dużą firmę prowadzimy, w jakiej branży działamy, jak duże biuro posiadamy, dokumentacja powinna być prowadzona w sposób systematyczny, rzetelny, uporządkowany, pozwalający na to, aby szybko i bez żadnych problemów odnaleźć wszystko to, co jest nam potrzebne.

Firmowe archiwum musi być dobrze zorganizowane i odpowiednio zarządzane. Coraz częściej zdarza się jednak, że firmy decydują się na rezygnację z archiwum, które jest w formie tradycyjnej, pełne regałów z segregatorami. Zamiast tego wszystkie dokumenty są przenoszone na formę cyfrową. Stara dokumentacja musi być zniszczona. Tym zajmują się wyspecjalizowane firmy, jak chociażby https://medienpartner.pl/. Dlaczego warto korzystać z ich usług?

Zobacz także: https://polishproperte.pl/kontenery-na-odpady-po-produkcji-gdzie-mozna-go-zamawiac/

Brak konieczności przechowywania dokumentów

Skanując wszystkie dokumenty i przenosząc je na formę cyfrową, tradycyjnej ich formy już nie potrzebujemy. Kategorycznie nie możemy natomiast tego rodzaju dokumentów po prostu wyrzucić do śmieci, z uwagi na to, że bardzo często mogą zawierać dane osobowe, finansowe, poufne, medyczne czy produkcyjne, których utrata może się wiązać z bardzo przykrymi konsekwencjami dla firmy, między innymi w postaci kar.

Jeżeli chcemy pozbyć się dokumentów, zdecydowanie powinniśmy podjąć współpracę z profesjonalną firmą, która specjalizuje się między innymi w takiej usłudze, jak niszczenie dokumentów.

Jakie są zalety? Przede wszystkim dysponowanie odpowiednimi koszami do przechowywania i transportu dokumentów, jak również profesjonalną niszczarką, która zniszczy papier w taki sposób, że nie będzie absolutnie żadnej możliwości, aby odczytać jakiekolwiek dane. Cały proces związany z niszczeniem dokumentów będzie przez wykonawcę nagrany, udokumentowany, jak również po skończeniu zlecenia otrzymamy stosowne zaświadczenie.