Czy welurowe buty nadają się do noszenia w deszczu?

Czy welurowe buty nadają się do noszenia w deszczu?

16 stycznia, 2023 0 przez redakcja serwisu

Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup welurowych butów – bardzo ładnie się one prezentują, zapewniają komfort noszenia i idealnie dopasowują się do stóp. Podczas ich zakupu należy jednak pamiętać, że zostały wykonane z wymagającego materiału. W związku z tym potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, by można było się zachwycać ich wyglądem. W poniższym artykule podpowiadamy, czy welurowe obuwie można nosić podczas deszczu.

Welur jest uznawany za jeden z najprzyjemniejszych materiałów – okazuje się bardzo miły w dotyku, poza tym zachwyca niepowtarzalnym wyglądem. Stanowi pewnego rodzaju luksus i klasę, w związku z czym tak wiele osób decyduje się na zakup butów wykonanych z tego materiału. Pracownik internetowego sklepu z glanami podpowiada:

Buty welurowe są bardzo ładne i wygodne, zapewniają wysoką ochronę stóp przed odciskami oraz obtarciami. Idealnie dopasowują się do kształtu stóp, tym samym gwarantując komfort noszenia. Niestety zakładanie ich podczas brzydkiej pogody okazuje się ryzykowne, welur jest bowiem trudny w pielęgnacji i nieodporny na zabrudzenia.

Kiedy nosić buty wykonane z weluru?

Obuwie welurowe to świetny wybór podczas ładnej pogody. Najczęściej są zakładane wiosną, latem oraz jesienią, pod warunkiem że nie pada deszcz. Sprzyjające warunki pogodowe sprawiają, że takie buty pięknie się prezentują, pozostają czyste i na długo zachowują swój ładny wygląd oraz dobry stan. Nie zaleca się ich noszenia podczas deszczu, ponieważ wilgoć może je trwale uszkodzić. Z deszczem często wiąże się również błoto i inne zanieczyszczenia, stanowiące duże niebezpieczeństwo dla welurowych butów.

Jak zadbać o obuwie welurowe podczas deszczu?

Jeśli zdarzy Ci się założyć welury podczas deszczu lub niespodziewanie Cię on zaskoczy w trakcie spaceru w butach z tego materiału, nie obawiaj się, że już ich nie uratujesz! Nawet jeśli ulegną zabrudzeniu, jest szansa na przywrócenie ich do poprzedniego stanu. Trzeba jednak działać szybko, aby brud nie zdążył trwale osiąść na obuwiu. Najważniejsze jest wyczyszczenie butów od razu po powrocie do domu. Użyj w tym celu specjalnej szczoteczki z wypustkami. Następnie zadbaj o impregnację obuwia, stosując profesjonalne preparaty przeznaczone do weluru. Regularne wykonywanie tego zabiegu jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy często zdarza Ci się nosić obuwie z tego materiału w trakcie deszczu.