Czym są zazdrostki?

Czym są zazdrostki?

25 stycznia, 2023 0 przez redakcja serwisu

W każdym domu bardzo ważną funkcję pełnią okna. Z jednej strony zapewniają kontakt ze światem zewnętrznym, z drugiej zaś od niego izolują. Ponadto przy odpowiedniej aranżacji mają także istotny wpływ na wystrój wnętrza. Wszystko to sprawia, że do ich dekoracji przywiązuje się dużą wagę, a zdecydowana większość ozdobiona jest firankami. Wśród nich ciekawą propozycją są zazdrostki. Dowiedz się, co to takiego.

Zazdrostki – popularne firanki do kuchni

Dekoracja okien zmienia się w zależności od panującej mody. Warto jednak wiedzieć, że są takie elementy aranżacyjne, które ze względu na swoją ponadczasowość co jakiś czas wracają do łask. Z pewnością należą do nich zazdrostki, które szczególnie popularne są w kuchniach. Zazdrostki do kuchni są to krótkie firanki, które zasłaniają dolną połowę okna. Na ogół mają one od 30 do 80 cm wysokości i charakteryzują się prostym mocowaniem. Przesłaniają one jedynie dolną połowę szyby, dzięki czemu zapewniają prywatność, a jednocześnie powodują, że kuchnia doskonale się prezentuje. Dzięki temu, że znajdują się u dołu okna, chronią domowników przez wzrokiem przechodniów. Z drugiej strony zapewniają dostęp światła słonecznego, dzięki czemu w kuchni jest jasno i przyjemnie. Zazdrostka to doskonały kompromis pomiędzy chęcią zachowania prywatności, a możliwością wpuszczania do pomieszczeń odpowiedniej ilości promieni słonecznych. Oprócz tego mają one istotne walory dekoracyjne, szczególnie jeśli zdecydujemy się na tradycyjne zazdrostki dziane.

Dlaczego warto wybrać dziane zazdrostki do kuchni?

Choć na rynku możemy znaleźć bardzo dużo rodzajów zazdrostek wykonanych z różnych materiałów, najbardziej klasycznym i eleganckim wyborem będą zazdrostki dziane, co potwierdza przedstawiciel firmy Polontex – sklepu internetowego z firanami i tekstyliami. Zazdrostki dziane to klasyczny wybór nawiązujący do tradycyjnych produktów najwyższej jakości. Dzięki temu, że są eleganckie i schludne, będą doskonałą ozdobą każdej kuchni. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych, w tym także skandynawskich. Chętnie wybierane są również przez miłośników rustykalnego stylu, wyjaśnia nasz rozmówca. Zazdrostki do kuchni to doskonały sposób na dekorację okna, którego nie chcemy jednak całkowicie zasłaniać. Jest to ponadczasowa firanka, która z pewnością przykuje wzrok domowników i gości, a także sprawi, że wnętrze będzie przytulne i klimatyczne.