Czym zajmują się banki głosów?

Czym zajmują się banki głosów?

21 października, 2022 0 przez redakcja serwisu

Bank głosów jest rodzajem bazy, w której można znaleźć oferty lektorów z całego kraju, a nawet z zagranicy. Kiedy korzysta się z tego typu banków? Jakie materiały można w nich zamówić?

Czym jest bank głosów?

Banki głosów, również określane jako bazy głosów czy bazy lektorów, są rodzajem baz, w których swoje oferty prezentuje wielu lektorów. Są one zatem swoistego rodzaju serwisem ogłoszeniowym, gdzie można znaleźć oferty lektorów i wybrać odpowiednią osobę do wykonania konkretnego nagrania.

Aktualnie gdy potrzebny jest bank głosów Warszawa jest miastem, gdzie można bez problemów zamówić różne materiały.

Warto jednak wskazać, że większość banków ma obecnie formę serwisów internetowych i pozwalają one na bardzo szybkie wybranie lektora online bez konieczności udawania się do siedziby banku osobiście. To powoduje, że banki głosów dostępne są dla każdego zainteresowanego ich usługami klienta.

Jakie materiały zamówić można w banku głosów?

Banki głosów pozwalają na zamówienie różnego rodzaju materiałów, między innymi mających zastosowanie w marketingu, ale również o charakterze informacyjnym.

W bankach głosów można między innymi zamówić różne typy nagrań do materiałów jak:

  • reklamy radiowe

  • reklamy telewizyjne

  • nagrania do automatycznej sekretarki

  • filmy informacyjne

  • filmy szkoleniowe, instruktażowe

  • filmy fabularne i seriale

  • audiobooki

Oczywiście, to wyłącznie wybrane rodzaje nagrań, ponieważ w bankach głosów znaleźć można również lektorów, którzy przygotują na zamówienie inne materiały.

Jak wybrać lektora w bazie głosów?

W bazach głosów lektorskich można znaleźć szeroką gamę ofert. Są one zarówno prezentowane przez popularnych lektorów, którzy uczestniczyli już w wielu projektów, jak i przez osoby początkujące, które dopiero zaczynają karierę w branży.

Wybierając odpowiedniego lektora w bazie głosów, konieczne będzie wcześniejsze określenie, czym ma się on charakteryzować. Pod uwagę trzeba wtedy wziąć między innymi rodzaj realizowanego materiału, jego grupę docelową oraz cel, jaki zamierza się osiągnąć.

Aby wyszukanie właściwego lektora było łatwiejsze, wiele baz również umożliwia korzystanie z filtrów. Dzięki nim można następnie bardzo łatwo określić parametry, jakimi ma cechować się oferta. Następnie można od razu odsłuchać głosy lektorów, by na tej podstawie wyselekcjonować odpowiednią osobę.

Zamówienia na nagrania lektorskie można następnie od razu złożyć przez internet. Materiały mogą być gotowe do odbioru już w ciągu paru dni od przekazania zlecenia od klienta do lektora.