Czyściwo celulozowe — czym jest i gdzie znajduje zastosowanie?

Czyściwo celulozowe — czym jest i gdzie znajduje zastosowanie?

10 marca, 2022 0 przez redakcja serwisu

Czyściwo celulozowe wykorzystywane jest podczas oczyszczania różnego rodzaju powierzchni, a także ich osuszania. Znajduje zastosowanie w wielu branżach. Korzystają z niego przede wszystkim firmy sprzątające, ale także spożywcze, gastronomiczne, czy motoryzacyjne. Na rynku dostępnych jest wiele różnych czyściw. Czym jednak są celulozowe i gdzie znajdują zastosowanie? Podpowiadamy. 

Czym jest czyściwo celulozowe?

Czyściwo celulozowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych, bawełnianych ściereczek używanych do sprzątania. Często jest to rozwiązanie nie tylko wygodniejsze, ale także wydajniejsze od nich. Ścierki po kilku użyciach wymagają prania w wysokich temperaturach, przez co tracą swoje właściwości. Czyściwa z kolei są przeznaczone do jednorazowego użytku, dzięki czemu są komfortowe i higieniczne.

Czyściwa przemysłowe produkowane są z celulozy lub mieszanki celulozy i poliestru. Są bezpieczne dla każdej powierzchni, ponieważ materiały te są delikatne i nierysujące. Zostały stworzone specjalne pojemniki na ten artykuł umożliwiające pobieranie produktu jedną ręką, co ogranicza jego zużycie i sprawia, że proces taki jest higieniczny.

Gdzie znajduje zastosowanie czyściwo przemysłowe?

Czyściwo przemysłowe wykorzystywane jest w wielu różnych branżach. Na przykład w warsztatach samochodowych, gdzie mechanicy mają do czynienia z olejami, smarami, farbami lub opiłkami i stosują ten produkt do oczyszczania części pojazdu oraz narzędzi.

Wykorzystywane są również przez firmy sprzątające, ponieważ łatwo można za ich pomocą usunąć wszelkie zabrudzenia, a także wycierać szyby, ponieważ włókna te nie zostawiają na nich smug. Stosowane są także w branży gastronomicznej, kosmetycznej, medycznej, spożywczej i zakładach przemysłowych.

Czyściwo celulozowe to uniwersalny artykuł, który znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich branżach. Służy przede wszystkim do oczyszczania powierzchni. Jest higieniczne, dzięki czemu rozwiązanie to jest lepsze np. od tradycyjnych bawełnianych ściereczek.