Drewniane meble do ogrodu – co warto wiedzieć przed ich zakupieniem?

Drewniane meble do ogrodu – co warto wiedzieć przed ich zakupieniem?

29 lipca, 2022 0 przez redakcja serwisu

Kiedyś były bardzo popularne, natomiast obecnie mają dużą konkurencję w postaci mebli z innych materiałów. Drewniane meble ogrodowe nadal są jednak popularne i na ich kupno decyduje się wielu klientów. Gdy również zastanawiasz się nad ich nabyciem, zobacz przygotowany przez nas poradnik dotyczący ich rodzajów, pielęgnacji i zakupu!

Dlaczego warto wybrać meble ogrodowe z drewna?

Drewno jest szlachetnym i eleganckim materiałem, który używany jest nie tylko do wyrobu mebli do wnętrz, ale również na zewnątrz. Chociaż często uznawany jest on wtedy za nietrwały, to jednak przez wybór odpowiedniego gatunku drewna oraz jego właściwą pielęgnację można uzyskać meble trwałe na wiele lat.

Najczęściej komplet ogrodowy drewniany – https://hastegarden.pl/komplety-ogrodowe-drewniane.php czy pojedyncze meble są kupowane do ogrodów, w których nacisk kładzie się na naturę. Doskonale nadają się one zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznie prezentujących się przestrzeni, więc pod tym względem mają uniwersalne zastosowanie.

Wobec tego drewniane meble ogrodowe mogą być udanym zakupem dla wielu osób, które poszukują stylowych, ale też trwałych i wygodnych mebli do swojego ogrodu, na taras czy na balkon.

Rodzaje drewnianych mebli ogrodowych

Meble ogrodowe z drewna to pełna gama ciekawych modeli do wyboru. Wśród nich można znaleźć:

  • komplet ogrodowy drewniany – przeznaczony do stosowania zarówno jako meble wypoczynkowe, jak i jadalniane ze stołem i krzesłami

  • stoły drewniane do ogrodu – często łączone są one z elementami metalowymi

  • krzesła drewniane ogrodowe – standardowe i wypoczynkowe

  • ławki ogrodowe z drewna – mają klasyczny i efektowny wygląd

  • leżaki drewniane – doskonałe do opalania się na słońcu

  • podnóżki drewniane – jako uzupełnienie innych mebli

Jak dbać o drewniane meble ogrodowe?

Aby komplet ogrodowy drewniany wyglądał jak nowy przez długie lata, warto pamiętać o tym, by odpowiednio go konserwować i chronić przed czynnikami jak opady, niskie temperatury.

Producenci mebli ogrodowych zalecają, by regularnie je impregnować i malować. Dzięki temu drewno będzie skutecznie chronione przed skutkami niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dla dodatkowej ochrony można również stosować pokrowce na meble ogrodowe.

Gdzie można zakupić komplet ogrodowy drewniany?

Dzisiaj meble ogrodowe drewniane można dostać w wielu sklepach, w tym także w sklepach internetowych, które zapewniają bezpłatną wysyłkę do klientów na terenie całego kraju.

Przed zdecydowaniem się na komplet ogrodowy drewniany lub zakupieniem pojedynczego mebla jak ławka warto więc zobaczyć, co przygotowali różni producenci i porównać ceny w wielu sklepach, gdy brać taki, gdzie można zaoszczędzić na zakupie najwięcej.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com