Estetyczne i funkcjonalne wyposażenie nowoczesnej łazienki

Estetyczne i funkcjonalne wyposażenie nowoczesnej łazienki

19 grudnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Publiczne toalety i łazienki w obiektach noclegowych to miejsca mające kluczowe znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa sanitarnego. W końcu to właśnie tam można zadbać o higienę osobistą. Dlatego tak ważne jest, żeby każde tego typu pomieszczenie zostało wyposażone w odpowiednie sprzęty ułatwiające użytkownikom spełnienie swoich potrzeb. O jakich elementach wyposażenia mowa?

Dozowniki płynów

W wielu domach powszechnie używa się mydła w kostce, które nie sprawdzi się jednak w toaletach publicznych. Dlaczego? Ponieważ wchodząc w kontakt ze skórą wielu osób może stać się siedliskiem bakterii i innych drobnoustrojów, które następnie będą przenosić się na ciało innych użytkowników. Dużo bardziej higienicznych rozwiązaniem jest mydło w płynie, dlatego podstawowym elementem wyposażenia łazienek i toalet publicznych są specjalne dozowniki do płynów higienicznych. Szczególnie polecanym rozwiązaniem są dozowniki wyposażone w czujnik ruchu – automatyczne, bezdotykowe dozowanie mydła czy żelu antybakteryjnego pozwala ograniczyć przenoszenie się zanieczyszczeń i przy okazji zminimalizować zużycie płynów.

Pojemniki na papier toaletowy i ręczniki

Podobnie jak dozowniki, mają za zadanie chronić umieszczone w nich produkty, ułatwić ich pobieranie i jednocześnie optymalizować ich zużycie. Pojemniki tego typu wykonywane są zazwyczaj z bardzo wytrzymałych tworzyw sztucznych lub metali zabezpieczanych przed korozją. Pojemniki na ręcznik często wyposażane są również w czujnik ruchu, który umożliwia bezdotykowe pobieranie produktu i tym samym zapobiega przenoszeniu się zanieczyszczeń.

Poręcze dla osób niepełnosprawnych

To rozwiązanie spotykane coraz częściej w ogólnodostępnych toaletach publicznych. Zadaniem poręczy jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie z toalety. Solidne zamocowana poręcz stanowi stabilne oparcie, które umożliwia bezproblemowe przeniesienie się z wózka na sedes i z powrotem. Wiele modeli poręczy umożliwia ich złożenie, dzięki czemu nie stanowią one żadnego utrudnienia w manewrowaniu wózkiem po pomieszczeniu. Produkty tego typu można znaleźć w ofercie firmy Linea Trade – poręcze wykonywane są z  wytrzymałej stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, a także wpływ obecnej w toaletach wilgoci i zanieczyszczeń.