Gastroskopia – sprawdź na czym polega to badanie?

Gastroskopia – sprawdź na czym polega to badanie?

26 lipca, 2022 0 przez redakcja serwisu

Za pomocą różnych badań możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki i wykrycie chorób lub wad w działaniu układów. Przykładowe badanie związane bezpośrednio z układem pokarmowym to gastroskopia. Jest zlecana w przypadku podejrzenia wrzodów lub nowotworów układu pokarmowego, ale nie tylko.

Pracownia endoskopii – jakie badania mogą być tam zlecane?

Dokładność badań endoskopowych jest bardzo wysoka, dlatego też gastroskopia w Katowicach zlecana jest jako jedna z podstawowych metod diagnostycznych. Chociaż wiele osób odczuwa pewien lęk przed tym badaniem, związany jest on raczej z dyskomfortem niż z poważnymi konsekwencjami.

Gastroskopia w Katowicach wykonywana jest w sposób tradycyjny. Pacjent nie musi poddawać się narkozie ani leżeć w szpitalu przed, ani po badaniu. Dla zwiększenia wygody stosuje się doraźne znieczulenie. Chodzi o to, że osoba poddająca się badaniu musi połknąć urządzenie na rurce i przeważnie stwarza to lekki kłopot.

Pracownia endoskopii – nowoczesne wyposażenie

Wykonywana w dzisiejszych czasach gastroskopia nie jest ani zbytnio nieprzyjemna, ani trudna do wykonania. Dobrze wyposażona pracownia endoskopii na Śląsku zapewnia pacjentom jak najlepsze warunki i opiekę medyczną podczas wykonywania badania i po nim.

Gastroskopia w Siemianowicach Śląskich to głównie badanie obrazowe, czyli czynność typowo diagnostyczna. Dzięki rozwojowi medycyny można jednak wykonać dokładniejszy test łącznie z pobraniem próbek. W nowoczesnych klinikach za pomocą tej metody realizuje się nawet proste zabiegi.

Gastroskopia – jak przebiega badanie?

Aparat służący do wykonania gastroskopii połyka się, ewentualnie wprowadza przez nos. Dzięki temu nie trzeba poddawać pacjenta znieczuleniu ogólnemu, przeprowadzać operacji chirurgicznej itd., więc może on szybko opuścić szpital. Małe rozmiary urządzenia pozwalają obejrzeć wnętrze narządów tworzących układ pokarmowy.

Podsumowując, obecnie bardzo często wykonuje się gastroskopię podczas diagnostyki chorób układu pokarmowego. Wiąże się ono z pewnym dyskomfortem, ale jest bezpieczne i bardzo istotne.