Icy Dock FlexiDOCK MB024SP-B – uniwersalna kieszeń na 4 dyski SAS/SATA 2,5″

Icy Dock FlexiDOCK MB024SP-B – uniwersalna kieszeń na 4 dyski SAS/SATA 2,5″

8 grudnia, 2021 0 przez Janusz Karłowicz

FlexiDOCK MB024SP-B to beztackowa, sześciozatokowa stacja dokująca umożliwiająca podpięcie czterech dysków 2,5″ SAS/SATA do pojedynczego slotu 5,25″. Produkt współpracuje z dyskami 2,5″ o grubości do 9,5mm i osiąga prędkości transferu zgodne ze złączem SATA III 6 Gbps.

Zmiana dysku bez użycia tacek czy narzędzi

Dzięki uproszczonej konstrukcji montaż oraz usuwanie nośników jest proste jak nigdy dotąd – po prostu wsuń dysk 2,5″ HDD lub SSD do zatoki, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do danych.

Niesłyszalne pasywne chłodzenie

MB024SP-B został celowo pozbawiony aktywnego chłodzenia w formie wentylatora, aby zminimalizować powstawanie uciążliwego hałasu – produkt powstał z myślą o zgodności z wymaganiami stawianymi przez najcichsze systemy.

Dzięki przemyślanej konstrukcji MB024SP-B jest krótszy niż większość urządzeń mocowanych w zatokę 5,25″(takich jak np. napęd DVD), przez co może być montowany również w ciasnych obudowach.

Wydajne odprowadzanie ciepła

Zastosowanie ponad stu otworów wentylacyjnych zapewnia maksymalną wydajność pasywnego chłodzenia. Dodatkowe wloty na froncie i z tyłu urządzenia ułatwiają przepływ powietrza z zewnątrz do wnętrza obudowy komputera dodatkowo chłodząc pracujące dyski.

Bogactwo funkcji

FlexiDOCK MB024SP-B posiada cztery czytelne wskaźniki stanu w formie diody LED, osobne dla każdej zatoki – informują one w wyraźny sposób o zasilaniu i dostępie do dysku.

Dla zapewnienia stabilności połączenia gniazda kablowe SATA 7-pin oraz SATA 15-pin kompatybilne są z zatrzaskami zabezpieczającymi.

Metalowe ścianki zewnętrzne dbają o ochronę zarówno stacji dokującej jak i podpiętych dysków, natomiast wykonana z tworzywa ABS ściana wierzchnia oraz wnętrze umożliwiają niezakłóconą wentylację bez strat dla wytrzymałości mechanicznej.