Ile kosztuje kremacja zwłok?

Ile kosztuje kremacja zwłok?

24 stycznia, 2023 0 przez redakcja serwisu

Pochówek zmarłego wiąże się zazwyczaj ze sporymi kosztami. Mimo tego, że kremacja jest tańszą alternatywą dla tradycyjnego pochówku, nadal wymaga od nas pewnej kwoty. Ile zazwyczaj kosztuje kremacja zwłok? Czy da się ustalić jednakową cenę kremacji?

Jak wygląda kremacja zwłok? 

Kremacja jest drugim najpopularniejszym sposobem pochówku zwłok na świecie. Dosłownie jest to ciało palenie i polega na spaleniu ciała zmarłego. Kremacja zazwyczaj trwa dwie godziny i odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonych piecach. Trumna z ciałem zostaje umieszczona w piecu kremacyjnym. Spopielenie trumny ze zwłokami następuje przy temperaturze od 750 stopni do 850 stopni Celsjusza. Po spaleniu zwłok, szczątki umieszcza się w specjalnym pomieszczeniu, aż do wystygnięcia. Powstały w ten sposób proch zmarłego, umieszcza się w ozdobnych urnach, które zostają wykorzystane podczas ceremonii pogrzebowej.

Ile musimy zapłacić za pogrzeb z kremacją?

Ze względu na koszty kremacji, coraz więcej osób decyduje się na jej wybór. Kremacja stanowi bowiem tańszą alternatywę dla tradycyjnego pochówku. Kremacja to zazwyczaj koszt mieszczący się w wysokości zasiłku pogrzebowego. Jej cena nie powinna więc przekraczać 4000 tysięcy złotych. Zazwyczaj sam proces kremacji to od 500 do 900 złotych. Należy jednak wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z kremacją.

Jednocześnie warto pamiętać, że ceny mogą się różnić. Domy pogrzebowe ustalają ceny indywidualnie według wewnętrznego cennika. W związku z tym nie da się określić jednej ceny kremacji. Co więcej, wszystko zależy od wyboru urny, trumny i miejsca pochówku. Aby mieć najdokładniejszy obraz obecnych cen, warto udać się do konkretnego domu pogrzebowego i poprosić o pomoc pracowników. Zakłady pogrzebowe, takie jak Hades w Lublinie, oferują kremację i kompleksowe usługi z zakresu organizację ceremonii pogrzebowych. Doświadczeni pracownicy odpowiedzą na nurtujące nas pytania i przedstawią nam dokładne ceny danej usługi.

Kremacja oraz pochówek urny to kilkuetapowy proces. W związku z tym musimy liczyć się z rozłożeniem kosztów na poszczególne elementu pochówku. Jeżeli zależy nam na profesjonalnych usługach pogrzebowych, warto wybierać zakłady cieszące się dobrą opinią i indywidualnym podejściem do każdego z klientów.