Jak dobrać wypalarkę laserową do stali?
12 grudnia, 2022Wypalarki laserowe do stali używane są nie tylko w przemyśle metalurgicznym, ale też w branży automotive, urządzeń AGD i dekoracyjnej. Urządzenia te mogą być stosowane do cięcia różnych gatunków stali, m.in. nierdzewnej i węglowej. Maszyna ta, uważana jest obecnie za jedno z najlepszych urządzeń na rynku, które wyróżnia się nie tylko wysoką wydajnością, ale też niskimi kosztami obróbki i konserwacji. Jakie jeszcze zalety mają wycinarki laserowe?
Czym jest wypalarka laserowa do stali?
Wypalarka laserowa to urządzenia stosowane do cięcia, znakowania i grawerowania elementów z różnych materiałów, m.in. ze stali. Nowoczesne wycinarki wyposażone są w lasery światłowodowe, które pozwalają na precyzyjne i szybkie cięcie elementów. Jest to obecnie najbardziej zaawansowane technologiczne urządzenie dostępne na rynku. Potrafi ciąć z wysoką szybkością i precyzją, a jednocześnie ma niski pobór mocy. Może być stosowana do obróbki nawet grubych, stalowych blach.
Jakie są zalety wycinarek laserowych?
Inwestycja w wypalarkę laserową do stali pozwala na wzrost wydajności produkcji firmy. Dzięki niej można realizować nawet bardzo duże zlecenia przemysłowe i artystyczne. Do najważniejszych zalet tego typu urządzeń można zaliczyć bezstykową obróbkę, podczas której nie jest naruszana powierzchnia elementu, a co za tym idzie, straty materiału są minimalizowane. Wypalarki charakteryzuje wysoka prędkość cięcia, powtarzalność produkcji oraz brak konieczności wykonywania dalszej obróbki. Nowoczesne wycinarki można zakupić np. w firmie Maszyny Polskie z Torunia.
Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając wypalarkę laserową?
Podejmując decyzję o zakupie wypalarki laserowej, należy wiedzieć, do czego będzie najczęściej stosowana. W sprzedaży spotyka się m.in. urządzenia polecane do cięcia rur, profili oraz blach. Decydując się na odpowiednią moc lasera, należy wziąć pod uwagę, jaki rodzaj stali będzie nim najczęściej obrabiany oraz jakiej grubości elementy będą cięte. W przypadku obróbki blach, trzeba też dobrać obszar powierzchni roboczej. Maszyny mogą mieć np. blaty o obszarze 1300 mm na 1300 mm lub nawet 4000 mm na 2000 mm. Firmy zajmujące się cięciem rur, mogą wybrać maszyny przystosowane np. do cięcia elementów o długości do 6 metrów lub do 12 metrów.