Jak działa serum nawilżające? Dlaczego warto je wprowadzić do codziennej pielęgnacji skóry

Jak działa serum nawilżające? Dlaczego warto je wprowadzić do codziennej pielęgnacji skóry

29 kwietnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Pielęgnacja skóry, którą stosujemy codziennie, powinna być wieloetapowa. Sam krem nie wystarczy, aby cieszyć się zdrową i promienną cerą. Do swojej kosmetyczki warto dołożyć serum nawilżające. Ten produkt staje się coraz bardziej popularny na rynku światowym. Jego skoncentrowane składniki i szybkość działania podbijają serca Polek. Dlaczego warto wprowadzić serum do codziennej pielęgnacji? Podpowiadamy.

Jak działa serum nawilżające?

Serum do twarzy jest kosmetykiem, który służy pielęgnacji delikatnej skóry. Zawiera niezwykle skoncentrowaną formułę ze składnikami aktywnymi, dzięki którym można poprawić stan cery. Serum nie zastąpi nawet najlepszego kremu do twarzy, jednak stanowi wzmocnienie jego działania. Z tego powodu dobrze jest stosować je razem.

Serum zwykle ma postać szybko wchłaniającego się olejku, emulsji lub żelu. Dzięki wygodnym aplikatorom bądź pipetkom nakładanie go na skórę jest wygodne i przyjemne, co pozwala na szybkie przejście do aplikacji kremu.

Jeżeli nasza skóra jest matowa, szorstka w dotyku i wyraźnie brakuje jej nawodnienia to dobry moment na sięgnięcie po serum nawilżającego. Bardzo często przesuszona cera wynika z nieprawidłowego pielęgnacji, która narusza płaszcz lipidowy naskórka. Nie pomagają też promienie słoneczne czy klimatyzacja.

Dzięki nałożeniu tego produktu można odczuć natychmiastowe napięcie i wygładzenie skóry. Bogata formuła wnika w jej głębsze warstwy, dzięki czemu efekt jest zdecydowanie widoczny. Serum nawilżające powinno zawierać w sobie kwas hialuronowy, serynę czy argininę.

Serum nawilżające – jak stosować?

Kiedy wiemy już, jak działa serum nawilżające, czas przejść do jego odpowiedniej aplikacji. Przed nałożeniem kosmetyku należy dokładnie oczyścić twarz z makijażu i ewentualnych zanieczyszczeń. Jeżeli produkt ma płynną formułę, wystarczą zaledwie 2-3 krople do pielęgnacji całej twarzy. Można nałożyć je na opuszki palców, a następnie wmasować w skórę.

Po aplikacji dobrze jest odczekać parę chwil, aby kosmetyk dobrze się wchłonął. Następnie można nałożyć swój ulubiony krem. Serum, które intensywnie nawilża może zastąpić krem, lecz zaleca się stosowanie tych dwóch preapartów jednocześnie. Wtedy można mieć pewność, że nasza skóra jest optymalne nawilżona.

Taki produkt może być stosowany codziennie bądź jako okresowa kuracja. Najlepiej nakładać go rano, co wzmocni barierę ochronną, a także wieczorem, dzięki czemu zniweluje skutki przesuszenia pod wpływem czynników zewnętrznych.