Jak można odmienić swoją ścieżkę kariery dzięki kursom zawodowym?

Jak można odmienić swoją ścieżkę kariery dzięki kursom zawodowym?

27 października, 2022 0 przez Janusz Karłowicz

Czy decyzje edukacyjne podjęte w bardzo młodym wieku muszą mieć wpływ na całe dorosłe życie? Zupełnie nie. W Polsce są tysiące osób, które – w wyniku nacisku rodziny lub chwilowego zainteresowania jakąś dziedziną – podjęły niekorzystne decyzje dotyczące wyboru zawodu. Gdy praca nie przynosi satysfakcji, jest niskopłatna lub stresująca, można ją zmienić – i to naprawdę szybko, dzięki profesjonalnym kursom zawodowym. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza intensywny kurs fryzjerski, za sprawą którego można rozpocząć przygodę w pełnym pasji i niezwykle perspektywicznym zawodzie.

Fryzjer – ciekawy zawód z przyszłością

Jednym z większych mitów, jakimi są współcześnie karmieni młodzi ludzie, jest to, że aby dobrze zarabiać w Polsce, trzeba mieć skończone studia. Nie jest to prawda – nie, kiedy ma się tzw. „fach w rękach”, bo wtedy droga do wspaniałej kariery bez wyższego wykształcenia może być w gruncie rzeczy dość prosta. Doskonałym tego przykładem jest zawód fryzjera. Wystarczy zadzwonić do kilku salonów w mieście i spytać, kiedy mają najbliższy wolny termin. Wielu dobrych fryzjerów, nawet w mniejszych miastach, ma zapełniony grafik na dwa tygodnie do przodu.

Zawód fryzjera to ogromna niezależność. Osoba go reprezentująca może znaleźć stabilne zatrudnienie na etacie, jak również „pójść na swoje” i założyć własny salon, stacjonarny lub mobilny. Nie jest problemem też znalezienie pracy za granicą – czy to w krajach Europy Zachodniej, czy w Skandynawii. Fryzjer z podstawową znajomością języka angielskiego, jeśli tylko jest zdolny i nastawiony na rozwój, znajdzie pracę w każdym zakątku świata. Nic więc dziwnego, że ta wizja tak bardzo pociąga ludzi, którzy szukają dla siebie zawodowego resetu, finansowej niezależności i jednocześnie życiowej stabilizacji.

Jak zostać fryzjerem w mniej niż miesiąc?

Aby zostać zawodowym fryzjerem lub barberem, nie trzeba wcale kończyć dwuletniej szkoły. Wystarczy bardzo intensywny, kilkutygodniowy kurs, który prowadzony jest pod czujnym okiem specjalistów z branży i ma na celu kompleksowe przygotowanie do zawodu. Tego rodzaju profesjonalny kurs fryzjerski koncentruje w swoim programie najważniejsze zagadnienia praktyczne i teoretyczne związane z pracą fryzjera lub barbera. Priorytetem jest jednak nauczenie kursanta praktycznych umiejętności, które mógłby zacząć monetyzować natychmiast po ukończeniu szkolenia.

Profesjonalny kurs fryzjerski to dobra opcja dla wszystkich osób, które nie mogą sobie pozwolić na wielomiesięczną lub nawet wieloletnią inwestycję w zmianę zawodu, czyli ścieżkę, jaką oferują tradycyjne szkoły policealne lub wyższe. Kurs ma tę ogromną zaletę, że ma na celu w krótkim czasie wykształcić samodzielnego i pełnowartościowego pracownika, który jest w stanie w profesjonalny sposób przeprowadzać najpopularniejsze zabiegi fryzjerskie. Z tego powodu jest wybierany nie tylko przez osoby młode, chcące szybko uzyskać dobrze płatny zawód, ale również te w średnim wieku, które chcą spróbować w życiu czegoś nowego.

Coraz więcej osób odczuwa wypalenie zawodowe związane z mało pasjonującą, monotonną pracą biurową. W zawodzie fryzjera nie ma miejsca na brak wrażeń – to nieustanny kontakt z nowymi, ciekawymi ludźmi i stała możliwość rozszerzania swoich kompetencji, co przekłada się na szybki wzrost zarobków. To jedne z głównych powodów, dla których to właśnie fryzjerstwo jest powszechnym wyborem osób szukających życiowej odmiany, które chcą połączyć pracę z pasją i z przyjemnością myśleć o zawodowych wyzwaniach.