Jak przewozić antyki i dzieła sztuki?

Jak przewozić antyki i dzieła sztuki?

24 stycznia, 2023 0 przez redakcja serwisu

Mając do przewiezienia cenne rzeczy, takie jak antyki albo dzieła sztuki warto zaufać profesjonalnej firmie zajmującej się przeprowadzkami i transportem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że powierzone im przedmioty będą odpowiednio dostarczone pod wskazany adres. Bardzo często wspomniane dzieła sztuki lub antyki są nie tylko cenne, ale również delikatne. Dlatego tym bardziej warto wiedzieć jak je przewozić.

Na co zwrócić uwagę organizując transport antyków i dzieł sztuki?

Bez względu na to, czy przeprowadzamy się w inne miejsce i musimy przewieźć posiadane antyki lub dzieła sztuki, czy po prostu przewozimy np. coś świeżo zakupionego, trzeba się do tego dobrze przygotować. Najlepiej jest sporządzić listę rzeczy do wykonania i zorganizowania. Wiedząc, co ma zostać przewiezione, można zasięgnąć opinii tych, którzy zajmują się na co dzień tego typu transportem. Dobrym przykładem są pracownicy firmy Yellow Transport z Gdańska. Podpowiedzą, które auto z ich floty będzie odpowiednie i jak wszystko zorganizować, żeby cały proces był w miarę możliwości pozbawiony stresu. W przypadku antyków często chodzi o meble. Biorąc pod uwagę ich gabaryty oraz wagę (zazwyczaj są wykonane z litego drewna) warto zastanowić się nad wynajęciem auta z windą. Dzięki temu meble będzie dużo łatwiej i bezpieczniej załadować na auto i potem rozładować bez obaw o uszkodzenie.

Jak odpowiednio zabezpieczyć dzieła sztuki i antyki w trakcie transportu?

Konieczność przewiezienia antycznych mebli albo dzieł sztuki przede wszystkim powinna łączyć się z odpowiednim zabezpieczeniem ich. Dzięki temu transport mebli w Trójmieście, a nawet dalej nie będzie problemem. To samo dotyczy dzieł sztuki. Do bezpiecznego przewiezienia mogą być potrzebne:

  • specjalne drewniane skrzynie,
  • folia bąbelkowa,
  • kartony, różnego rodzaju pudła,
  • koce transportowe,
  • folia stretch,
  • różnego typu wypełnienie do skrzyni lub kartonów.

Oczywiście niezbędne są naklejki z ostrzeżeniem, że wewnątrz danego opakowania jest coś, na co trzeba szczególnie uważać. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że dzieła sztuki, do których należą nie tylko obrazy, ale również rzeźby czy przedmioty szklane wymagają szczególnej troski w trakcie pakowania i przewożenia. Często przedmioty te poza wartością materialną mają przede wszystkim wartość sentymentalną.