Jak szukać samochodu do sprowadzenia z USA?

Jak szukać samochodu do sprowadzenia z USA?

29 listopada, 2022 0 przez redakcja serwisu

Zastanawiając się nad zakupem auta w USA, powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat przebiegu transakcji. Wbrew pozorom, samodzielny import auta z USA, nie jest banalnie prosty i może wiązać się z wieloma problemami. Z tego względu najlepiej skorzystać z pomocy pośrednika, który zajmie się jego zakupem i transportem. Jak szukać samochodu do sprowadzenia z USA? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Jak krok po kroku kupić auto w USA?

Import aut z USA zyskuje na popularności. Nie ma się czemu dziwić, bo na portalach aukcyjnych w Stanach Zjednoczonych, możemy kupić wysokiej klasy pojazdy o niewielkim przebiegu w bardzo atrakcyjnej cenie. Choć są to samochody używane i wystawiane na sprzedaż z powodu m.in. uszkodzeń powypadkowych, to ich stan techniczny i tak zachęca do zakupu. Całkiem inne realia życia w USA sprawiają, że właściciele pojazdów nie decydują się na ich naprawę, nawet jeżeli nie wymaga ona wielkich nakładów finansowych. Co więcej, na aukcje aut w USA często trafiają pojazdy przejęte przez ubezpieczycieli i komorników, co pozwala wybierać spośród różnych modeli pojazdów. Pierwszym krokiem, jaki musimy uczynić, chcąc kupić auto w USA, jest poszukanie dobrego pośrednika. Zakupem i transportem aut z USA zajmuje się np. firma Jankes Car, która zapewnia kompleksową obsługę całej transakcji zakupu. Następnie wystarczy poszukać samochodu na wskazanych przez pośrednika stronach internetowych domów aukcyjnych i powierzyć ekspertowi prowadzenie licytacji. Jeżeli zostanie ona wygrana, to można przystąpić do realizacji transakcji i ze spokojem oczekiwać na dostarczenie samochodu pod wskazany adres.

Na co warto zwrócić uwagę, szukając auta na aukcji w USA?

Szukając samochodu do sprowadzenia z USA, powinniśmy zwrócić uwagę na jego stan techniczny, historie pojazdu oraz zakres niezbędnych modyfikacji, które trzeba będzie wykonać, aby samochód został dopuszczony do ruchu po europejskich drogach. Historię i stan techniczny pojazdu sprawdzi dla nas pośrednik, który ma dostęp do płatnych raportów.

Jak znaleźć dobrego pośrednika?

Wybierając pośrednika, któremu powierzymy zakup i transport auta z USA, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim doświadczenie i zakres świadczonych usług. Warto także zapoznać się z opiniami jego klientów.