Jak szybko wysuszyć ubrania w suszarce elektrycznej? Praktyczne porady

Jak szybko wysuszyć ubrania w suszarce elektrycznej? Praktyczne porady

11 czerwca, 2022 0 przez redakcja serwisu

W większości Polskich domów codziennie można natknąć się na tradycyjne suszarki do ubrań, które zagracają nam przestrzeń w pokoju, niszcząc ład, harmonię i estetykę danego pomieszczenia. Powiedzmy sobie szczerze, pięknie wysprzątany pokój, na którego środku stoją dwie wielkie suszarki obwieszone bielizną i skarpetkami nie wygląda estetycznie. Zapach mokrych ubrań, który unosi się w powietrzu, wciskając się siłą w nasze nozdrza, również nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, a przede wszystkim zdrowie. Czy jest możliwość, aby proces suszenia naszego prania ograniczyć do minimum? Ano jest. Z pomocą przychodzą nam suszarki elektryczne.

Suszarka elektryczna na pomoc

Suszenie ubrań metodą tradycyjną to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności przez miliony Polaków. Raz, że jeśli za oknem nie świeci aktualnie słońce, pranie schnie długo (czasem nawet dwa dni!), a zapach mokrych ubrań unosi się w powietrzu.

Wpływa to niekorzystnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na nasze zdrowie, gdyż cała woda, która odparowuje z naszej odzieży, zostaje w powietrzu, które to później wdychamy do naszych płuc. Średnio zdrowe prawda?

Inna sprawa, że suszenie metodą tradycyjną źle wypływa również na dane ubrania, które w zależności od rodzaju tkaniny mogą nasiąknąć zapachem wilgoci, a ich jakość oraz trwałość może znacznie się pogorszyć. Jeśli suszenie tradycyjne jest takie złe, to jak sobie z tym poradzić?

Suszarki elektryczne to naprawdę praktyczne urządzenie, które z powodzeniem stosuje w swoich domach coraz więcej Polskich rodzin.

Dzięki suszarce elektrycznej możemy wysuszyć nasze mokre ubrania w czasie nawet 10 krotnie szybszym niż metodą tradycyjną, a po wyjęciu ich z suszarki mają świeży, przyjemny zapach. Każda suszarka elektryczna, niezależnie od tego, jakiej jest marki, posiada pewien zestaw funkcji i programów, które możemy nastawiać w zależności od rodzaju naszego prania bądź materiału.

Jak szybko wysuszyć pranie?

Wyróżniamy suszarki zwykle oraz ich pomniejszone wersje „slim”, które z powodzeniem sprawdzą się w małych mieszkaniach, w których nie ma za dużo miejsca do zagospodarowania. Dobrym miejscem na umiejscowienie takiej suszarki jest np. szafa.

Jak jednak działa taka suszarka? Bardzo prosto. Załóżmy, że właśnie nasza pralka zakończyła pracę, a my mamy cały kosz mokrego prania, które normalnie rozwiesilibyśmy na suszarce tradycyjnej, marnując mnóstwo czasu i energii. Z suszarką elektryczną nie musimy się o to martwić. Wystarczy, że wrzucimy nasze pranie do suszarki, a potem wybierzemy odpowiedni program i wciśniemy start. Teraz możemy się zrelaksować, a nasza suszarka zrobi całą robotę za nas. Radzimy jak szybko można wysuszyć ubrania w suszarce elektrycznej do prania? Nie dość, że wysuszy nasze pranie, to po wybraniu odpowiedniej opcji na wyświetlaczu suszarki, również sprawi, że wyjęte pranie nie dość, że będzie suche, to jeszcze wyprasowane! Kuszące prawda? Wyobraź sobie, że wyjmujesz z suszarki suche, puszyste i niezagniecione ubrania. Składasz je, rozkładasz po szufladach i zapominasz. Dzięki tej funkcji oszczędzasz w ciągu miesiąca całe godziny, które możesz zagospodarować na inne czynności, które trzeba wykonać w domu bądź po prostu na błogie lenistwo.

Po zakończonej pracy suszarki wyjmujemy pojemnik, w którym nazbierała się cała woda z naszych ubrań i najzwyczajniej w świecie wylewamy do zlewu. Możemy również wykorzystać ją jako wodę do podlewania naszych roślin doniczkowych, gdyż z powodzeniem się do tego nadaje. Pamiętamy również o oczyszczeniu filtra, który z powodzeniem zebrał wszystkie „kłaki” z naszych ubrań, które podczas suszenia tradycyjnego po prostu by na nich zostały. Sam odpowiedz sobie zatem na pytanie, czy warto taki sprzęt w swoim domu posiadać?