Jak wykorzystać pas treningowy na siłowni?

Jak wykorzystać pas treningowy na siłowni?

17 maja, 2023 0 przez redakcja serwisu

W dzisiejszych czasach dużym uznaniem cieszą się siłownie. Coraz więcej ludzi do nich uczęszcza, chcąc poprawić swój wygląd i sylwetkę. Aby sprostać wymaganiom klientów, każda siłownia zaopatrzona jest w różnego typu sprzęty i akcesoria, które mają pomóc w ćwiczeniach. Jednym z nich jest pas treningowy. Warto wiedzieć, czym on jest i jak go używać.

Czym jest pas treningowy i jakie są jego zalety?

Na siłowni możemy spotkać nie tylko różne sprzęty treningowe, ale też akcesoria, które pomogą nam w ćwiczeniach. Osoba, która wcześniej nie miała z tym doświadczenia, powinna najbardziej dowiedzieć się podstawowych rzeczy. Pas treningowy to narzędzie, które ma swój udział w zwiększaniu ciśnienia w jamie brzusznej. Jednocześnie usztywnia przy tym korpus, tworząc pewnego rodzaju gorset, który wspomaga mięśnie podczas wykonywania ćwiczenia.

Warto jest korzystać z różnego typu akcesoriów do ćwiczeń Sportmedia, ponieważ znacznie nas wspomagają, szczególnie pas treningowy. Jego największą zaletą jest to, że stanowi on dodatkową ochronę kręgosłupa, a to ważne, ponieważ często na siłowni można nabawić się jakiegoś urazu. Drugą zaletą jest możliwość zwiększenia obciążenia. Powinniśmy jednak zawsze być ostrożni, używając go.

Jak wykorzystać pas treningowy na siłowni?

Aby móc skorzystać z pasa treningowego, powinniśmy wiedzieć wszystko o jego prawidłowym użytkowaniu. Oczywiste jest, że jeśli coś nie jest odpowiednio wykorzystywane, może mieć na nas negatywny wpływ. Nie możemy zapominać, że pas treningowy siłownia może zapobiegać kontuzjom, aczkolwiek nie gwarantuje całkowitej ochrony przed urazami.

Przed skorzystaniem z pasa treningowego musimy nauczyć się oddechu przeponowego oraz wyuczenia wzorca napięcia ciała. Dopiero po opanowaniu właściwej techniki, można korzystać z pasa. Pas zakładamy przed rozpoczęciem ćwiczenia i ściągamy od razu po. Trzeba go wykorzystywać nie więcej niż do dziesięciu powtórzeń albo jednej serii konkretnego ćwiczenia. Za każdym razem musimy uważać, kiedy korzystamy z takiego pasa, bo może mieć on też odwrotny, negatywny efekt.