Jak zaaranżować pokój dzienny?

Jak zaaranżować pokój dzienny?

21 października, 2021 0 przez redakcja serwisu

Pokój dzienny – jest traktowany jako wizytówka mieszkania. Tam przyjmujemy gości, spędzamy czas wolny, często jest to także nasza jadalnia, biuro, dla niektórych nawet sypialnia. Dlatego to pomieszczenie, poza dużą funkcjonalnością, powinno wyróżniać się designem. Takim, w którym dobrze będą się czuć domownicy. Prezentujemy aranżację wnętrza pokoju dziennego w kolorach uniwersalnych szarości, gdzie dużą role odgrywają rolety rzymskie Anwis.

Pasuje do wszystkiego – szarość broni się sama

Szary wcale nie oznacza smutny, co potwierdza aranżacja widoczna na zdjęciach. To bardzo chętnie wykorzystywany obecnie kolor, który znajdziemy często w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Powodów jest kilka.

  • Do szarego pasuje prawie wszystko – z powodzeniem zestawimy szarą kanapę z kolorowymi lub wzorzystymi poduchami czy tkanym dywanem.
  • Szary doskonale komponuje się z drewnem, dlatego chętnie zestawiamy ten kolor z parkietem, panelami i drewnianymi blatami.
  • To także idealny kolor do podkreślenia zieleni świeżych kwiatów i roślin doniczkowych, dlatego kwietniki znajdujące się w pobliżu szarej kanapy i na tle szarych rolet rzymskich to bardzo dobry wybór.
  • Co ważne, szarość także ma swoje odcienie. Przedstawione wnętrze doskonale pokazuje różnicę między jasnym odcieniem kanapy i pufa oraz ciemniejszymi roletami rzymskimi, które świetnie dopełniają wnętrza. Dzięki swobodnemu sterowaniu wysokością rolety, możemy dowolnie doświetlać pomieszczenie światłem naturalnym. Oddzielnie część wypoczynkową i część pełniącą funkcję jadalni.
  • Ważnym uzupełnieniem stylizacji pomieszczenia, w którym dominują szarości, są sztuczne światło i lampy. Im bardziej wyszukane, ciekawe, geometryczne, tym ciekawszy efekt. Świetnie dopasują się także propozycje ze złotymi zdobieniami oraz te widoczne na zdjęciach, w którym główną rolę odgrywa widoczna żarówka dekoracyjna oraz ciepłe, żółte światło.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są chętnie wybieranym rozwiązaniem w aranżacji okien. Tę popularność zawdzięczają swojej uniwersalności. Są modne, stylowe i eleganckie, a przy tym bardzo praktyczne. Możemy sterować nimi przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego bądź elektrycznie. Mogą być instalowane do ściany lub do sufitu.  Dużą zaletą jest także system RVS – czyli montaż w świetle szyby, który zapewni swobodę w przesłanianiu wybranej części okna. Rynny takiej rolety można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej (za pomocą uchwytów sterujących), uzyskując w oknie efektowne zakładki, które doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Rolety rzymskie Anwis, dzięki wykonaniu z najnowszej kolekcji tkanin, są także ekologiczne, zawierają bowiem, m. in. włókna z recyklingu. Dla wielbicieli przytulnych i ciepłych wnętrz doskonałe będą nowe materiały velvetowe oraz nowy model szycia – z fiszbinami umiejscowionymi z przodu lub z tyłu osłony.