Jakie naturalne słodziki są najlepsze do kawy i herbaty?

Jakie naturalne słodziki są najlepsze do kawy i herbaty?

30 grudnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Słodki smak jest jednym z największym gronem fanów. Niestety cukier w dużych ilościach jest jednak bardzo niebezpieczny dla zdrowia i do tego mocno kaloryczny. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy ogromny dostęp do naturalnych słodzików, które z powodzeniem mogą go zastąpić. Jakie z nich są najlepsze do kawy oraz herbaty i gdzie można je kupić?

Gdzie kupić naturalne słodziki do kawy i herbaty?

W dzisiejszych czasach naturalne słodziki dostępne są w wielu sklepach. Bardzo często do swojej oferty włączają je nawet supermarkety oraz hipermarkety, które mają świadomość tego, że Polacy przykładają coraz większą uwagę do tego, co jedzą i z tego powodu coraz chętniej zastępują cukier różnymi naturalnymi słodzikami.

Mimo wszystko największy wybór słodzików naturalnych może nam zapewnić jedynie hurtownia żywności ekologicznej. Tego typu sklepy opierają się na sprzedawaniu naturalnych i ekologicznych oraz zdrowych produktów, do których z pewnością można zaliczyć słodziki naturalne.

Które naturalne słodziki sprawdzają się najlepiej do kawy lub herbaty?

Jednym z najczęstszych zastosowań słodzików jest używanie ich do słodzenia kawy lub herbaty. Niektórzy lubią dodać przynajmniej jedną łyżeczkę cukru, a niektórzy dodają ich całą masę sprawiając, że ten napój staje się niezwykle kaloryczny. Na szczęście naturalne słodziki mogą sprawić, że nawet mocno posłodzona kawa lub herbata będzie bardzo zdrowia. Jednym z najlepszych w tej kwestii będzie stewia, dokładniej stewia w formie łatwych w użyciu pastylek. Tak oferowaną stewię można bowiem też dość łatwo przenosić ze sobą.

Dobrym wyborem może być także mieszanka erytrytolu wraz z ekstraktem ze stewii. W sklepach z naturalną żywnością znajdziemy także takie słodziki jak BIO cukier kokosowy, ksylitol fiński, czy też różnego rodzaju miody. O ile miód jest naprawdę zdrowy, tak słodząc z jego pomocą trzeba pamiętać o jego dość wysokiej kaloryczności. Z tego powodu lepiej wybierać raczej stewię, która jest jednym z najpopularniejszych słodzików naturalnych.