Jakie olejki najlepiej nadają się do masażu twarzy?

Jakie olejki najlepiej nadają się do masażu twarzy?

16 stycznia, 2023 0 przez redakcja serwisu

Olejki do masażu twarzy powinny być dopasowane zarówno do rodzaju cery, jak i oczekiwanych rezultatów. Nie mniej ważny jest zapach olejku, który musi ułatwić zrelaksowanie się. Celem stosowania olejków jest ułatwienie relaksacji, zregenerowanie mięśni twarzy, a także poprawa krążenia i wyglądu skóry. Masaż twarzy może być wykonany dłońmi, kamieniem bądź derma-rollerem. Jaki olejek wybrać do masażu twarzy?

Jaki olejek stosować do masażu twarzy kamieniem Gua Sha?

Popularny kamień Gua Sha to wykonana z kamienia płytka, służąca do wykonywania automasażu twarzy. Aby zabieg ten przyniósł oczekiwane rezultaty, warto na oczyszczoną skórę twarzy stosować olejek o właściwościach dopasowanych do cery. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości olejku, masaż będzie przyjemny, płytka będzie z łatwością przesuwać się po twarzy, a substancje aktywne z kosmetyków wnikną w głębokie warstwy skóry, intensywnie ją odżywiając. Jednymi z najczęściej stosowanych olejków do masażu twarzy kamieniem Gua Sha są produkty BioOleo.

Jakie są rodzaje olejków do twarzy?

Olejki do twarzy różnią się składem i właściwościami. Szeroki asortyment olejków o różnym działaniu przygotowała firma BioOleo. W ich ofercie można znaleźć np. zimno tłoczony, odżywczy olej z awokado i kiwi polecany do cery dojrzalej, zmęczonej i bardzo suchej. Nie tylko odżywia cerę, ale też chroni ją przed promieniowaniem słonecznym. Producent oferuje też olej ze słodkich migdałów z dodatkiem kokosa oraz magnolii, a także olej makadamia. Produkty te zawierają szereg potrzebnych cerze witamin, a także skwalen i fitosterole. Oleje BioOleo można zakupić np. w hurtowni kosmetycznej online BeautyNova.

Jaki olejek jest dobry do masażu twarzy trądzikowej?

Większość kosmetyków z olejami ma działanie komedogenne, czyli zapychające, co w przypadku osób zmagających się z trądzikiem może nasilić wykwity skórne. Jest jednak kilka olejów, które do masażu twarzy mogą stosować także osoby z tendencją do zatykania porów. Do olejów niekomedogennych zalicza się: olej jojoba, z pestek malin, lniany oraz z czarnuszki. Mają one działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i regulują produkcję serum. W ofercie BioOleo można znaleźć produkty polecane m.in. do cery z trądzikiem różowatym: olej makadamia oraz olej winogronowy.