Jakie zbiorniki nadają się do montażu w ramach przydomowych oczyszczalni ścieków?

Jakie zbiorniki nadają się do montażu w ramach przydomowych oczyszczalni ścieków?

21 grudnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Korzystanie z przydomowej oczyszczalni ścieków to niski koszt usuwania nieczystości, komfort użytkowania przy minimalnych czynnościach obsługowych oraz ochrona wód gruntowych i powierzchniowych. Podstawę działania całego systemu stanowi zbiornik na ścieki. Dowiedz się, jakie zbiorniki są najlepsze do zastosowania w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, w którym mieszka do 18 osób.

Zbiorniki na ścieki to funkcjonalne, solidne urządzenia, które stanowią podstawę domowego systemu oczyszczania ścieków. Oczyszczalnie są dostarczane do użytkownika jako urządzenia gotowe do działania, wyposażone w pokrywę zamykaną na zamek i panel kontrolny. Pracują na podstawie opatentowanej technologii, gwarantując cichą pracę, niskie koszty eksploatacji i brak nieprzyjemnych zapachów. Po szczegółowej analizie oferty zbiorników dostępnych na rynku musimy stwierdzić, że niekwestionowanym liderem jest firma Kingspan, która od ponad 60 lat umożliwia efektywne zarządzanie ściekami. Potwierdzają to setki tysięcy już działających urządzeń. Jakie zbiorniki są przeznaczone do prowadzenia gospodarki wodno-ściekowej o umiarkowanym stopniu intensywności?

Zbiorniki Kingspan BioDisc® i BioFicient samowystarczalne przydomowe oczyszczalnie

Zbiorniki Kingspan BioDisc® z serii BA, BB i BC wykorzystują chroniony patentem system oczyszczania ścieków, w którym wykorzystywana jest technologia złóż obrotowych RBC (ang. Rotating Biological Contactor). Co ważne, system nie wymaga dostępu do sieci kanalizacyjnej. Gwarantuje bardzo wysoką wydajność działania przy zmiennym dopływie nieczystości dzięki  kubeczkowemu porcjowaniu ścieku.

Zbiorniki BioFicient działają w ekologicznej, chronionej patentem technologii fluidalnych, zanurzonych i ruchomych złóż biologicznych. Jak podkreśla dystrybutor zbiorników MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina:

Na niskoprofilowe zbiorniki z tej serii przysługuje aż 20 lat gwarancji. Wykonane z polietylenu w technologii rotomouldingu mają niewielką powierzchnię zabudowy, a instalacja jest niewidoczna. Mogą być montowane na głębokości 1,5 m od poziomu terenu,  nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych. Układ recyrkulacji osadu umożliwia odprowadzanie oczyszczonego ścieku do gruntu lub rzeki.