Kabiny HPL w budynkach publicznych — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kabiny HPL w budynkach publicznych — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

9 marca, 2022 0 przez redakcja serwisu

Kabiny HPL spełniają wszelkie niezbędne wymogi sanitarne. Są też estetyczne, dlatego mogą być wykorzystywane w aranżacji różnego rodzaju wnętrz w budynkach publicznych. Najczęściej jednak stosowane są w sanitariatach — toaletach, umywalniach lup przebieralniach. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy. 

Kabiny HPL — odporność i wytrzymałość

Kabiny HPL w budynkach publicznych powinny być jak najbardziej odporne na działanie wody. Wybór konkretnego modelu musi być uzależniony od jego przeznaczenia, a także wymagań właściciela budynku. W przypadku wykonywania ścianki HPL w celu zabudowy WC lub zamykanych stanowisk prysznicowych w obiektach takich jak baseny, szkoły, ale i firmach należy wykorzystać materiały, które są odporne na niekorzystne działanie wody i wilgoć.

Laminaty dzięki temu, że wytwarzane są pod wysokim ciśnieniem z żywic fenolowych i melaminowych, są całkowicie wodoodporne. Dodatkowo są niezwykle wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wywołane m.in. przez akty wandalizmu, do których często dochodzi w budynkach publicznych. Takie płyty mimo intensywnego użytkowania przez lata nadal pozostają estetyczne.

Kabiny HPL — łatwość utrzymania czystości

Wybierając jakikolwiek materiał przeznaczony do budynków publicznych, warto zwrócić uwagę na jego łatwość utrzymania czystości. Wysoka wilgotność w pomieszczeniach sanitarnych sprzyja rozwojowi różnego rodzaju bakterii, grzybów i mikroorganizmów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego też utrzymanie wszelkiego rodzaju powierzchni w czystości powinno stanowić dla inwestora kluczowy czynnik decydujący o wyborze konkretnego materiału.

HPL jest łatwy w utrzymaniu czystości a do tego odporny na działanie większości nawet silnych detergentów, które nie wpływają na jego strukturę. Dodatkowo dzięki temu, że laminat ma gładką powierzchnię, usuwanie z niego wszelkich zabrudzeń jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku materiałów posiadających na przykład ziarnistą strukturę lub mikropory.