Kącik do nauki dla dziecka – jak go urządzić?

Kącik do nauki dla dziecka – jak go urządzić?

9 lipca, 2022 0 przez Janusz Karłowicz

Kącik do nauki powinien sprzyjać chęci pogłębiania wiedzy. Nie bez znaczenia pozostaje więc jego odpowiednia aranżacja. W grę wchodzi szereg czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę, a wśród nich między innymi takie jak meble, dodatki, jak również oświetlenie czy też kolorystyka. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, aby stworzyć przestrzeń komfortową i zwiększającą wydajność? Podpowiadamy.

Kącik do nauki w pokoju dziecka – miej wszystko pod ręką

Ważnym aspektem na drodze do urządzenia kącika dla dziecka dedykowanego nauce jest przede wszystkim stawianie na odpowiednie meble, jak również akcesoria. W praktyce mowa przede wszystkim o tym, aby były one funkcjonalne, jak również praktyczne. Nie bez znaczenia pozostają także ich walory estetyczne. Pamiętajmy o tym, że istotną kwestią jest to, aby dziecko miało wszystkie niezbędne akcesoria pod ręką. Dbajmy o to, aby blat nie stał się niepotrzebnie zagracony. Pomocne w utrzymaniu czystości okażą się przede wszystkim organizery, które umożliwią segregację przyborów szkolnych.

Kącik do nauki dziecka – zwróć uwagę na wielkość mebli

Ważnym krokiem do odpowiedniego urządzenia kącika dla dziecka jest ten, aby skupić się mocno na wielkości oraz wysokości biurka, jak również na typie krzesła. Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj, jak również kąty padania światła – zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Wśród biurek warto stawiać na modele wyposażone w szuflady oraz szafki. Pamiętajmy o tym, że blat musi mieć minimum 60 cm szerokości, a jego długość ma sprzyjać swobodnej pracy i ma wynosić 120 cm.

W przypadku krzeseł to mamy do czynienia z sytuacją w której najlepiej byłoby, jeśli kąt między ramieniem a przedramieniem dziecka siedzącego był kątem prostym. Jeśli dziecko siedząc nie dosięga jeszcze do podłogi, to warto jest zainwestować w podstawkę. Kolejna ważna kwestia, to oświetlenie. Ważne jest to, aby zadbać o dobrej jakości lampkę, którą ustawimy na biurku. Jeśli dziecko jest praworęczne, to jej montaż powinien odbyć się po lewej stronie, aby nie zasłaniać światła. Jeśli z kolei dziecko jest leworęczne, to montaż musi być po prawej. Trzymając się tych zasad możemy mieć pewność, że stworzymy przyjemny kącik do nauki i przede wszystkim funkcjonalny.

Urządzenie kącika dla dziecka w którym ma się uczyć musi także być poprzedzone doborem odpowiedniej kolorystyki. W grę wchodzi zarówno biel, jak i zieleń. Można także stawiać na błękity, beże czy też szarości.