Lekcje angielskiego metodą Callana – dla kogo?

Lekcje angielskiego metodą Callana – dla kogo?

28 lutego, 2022 0 przez redakcja serwisu

Pierwotnie metoda Callana miała zastosowanie w rzeczywistości wojskowej, jednak ze względu na jej innowacyjność i rezultaty z jej udziałem, stała się popularnym sposobem na szerzenie wiedzy językowej na całym świecie. Sposób ten zalicza się do bezpośrednich metod nauczania, gdzie stawia się przede wszystkim na praktykowanie języka. Czy nauka metodą Callana jest faktycznie skuteczna? U kogo sprawdzi się najlepiej?

Główne założenia metody Callana

Metoda Callana działa według założenia, że uczniowie muszą przebyć taką sama drogę jak dzieci uczące się ojczystego języka – najpierw osłuchanie się z językiem, później mówienie, na końcu pisanie. Nauka gramatyki wygląda tu inaczej niż w tradycyjnej szkole. Na podstawie zasłyszanych i powtarzanych zwrotów uczeń intuicyjnie poznaje zasady rządzące językiem. Lekcje prowadzone sposobem Callana charakteryzuje szybkie tempo, komunikacja jedynie w nauczanym języku oraz nauka czytania i pisania stanowiąca niewielki odsetek zajęć.

Czy metoda Callana nadaje się dla początkujących?

Metoda zainicjowana przez Robina Callana jest dobrym wyborem dla każdego, kto chce nauczyć się porozumiewać w języku obcym. Dla osób początkujących będzie ogromną dawką wiedzy zwrotów i słownictwa, które muszą być wypowiadane dokładnie według wzoru, w przeciwnym razie najmniejszy nawet błąd jest od razu poprawiany przez lektora. Dzięki zajęciom prowadzonym w ramach metody Callana uczniowie pokonują barierę językową, osłuchują się z językiem, wytwarzają u siebie refleks językowy.

Jakich języków warto się uczyć metodą Callana?

Założenia metody wprowadzonej przez Robina Callana sprawdzą się podczas nauki każdej mowy obcojęzycznej. Wciąż istnieje wiele szkół językowych, które praktykują takie nauczanie właśnie. Jeśli szukasz sprawdzonego sposobu na skuteczną naukę języka angielskiego sprawdź ofertę callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Pod okiem wykwalifikowanych lektorów możesz liczyć na szybkie i owocne rezultaty.