Materace przeciwodleżynowe. Jaką pełnią funkcję?

Materace przeciwodleżynowe. Jaką pełnią funkcję?

10 lutego, 2023 0 przez redakcja serwisu

W domu posiadamy bardzo dużo różnego rodzaju sprzętu medycznego, który pomaga nam kontrolować nasz stan zdrowia, jak również dojść do pełni sił. Materac przeciwodleżynowy jest konieczny w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobą leżącą, seniorem, członkiem rodziny, który jest po wypadku, w trakcie rehabilitacji, ma zalecony stały odpoczynek. Rolą tego rodzaju materacy jest oczywiście minimalizacja ryzyka wystąpienia odleżyn, tym samym konieczności długiego leczenia.

Zakup odpowiedniego materaca przeciwodleżynowego na pewno powinien być bardzo dobrze przemyślany. Na rynku mamy wiele modeli, które charakteryzują się różnym rozmiarem, grubością, zastosowanymi mechanizmami, jak również stopniem zużycia energii elektrycznej.

Na pewno, gdy mamy do czynienia z osobą leżącą, powinniśmy zadbać o to, aby zapewnić jej maksymalny komfort odpoczynku. Istotną kwestią jest to, aby osoba leżąca miała zapewnioną systematyczną higienę. W przeciwnym razie możemy mieć problem z odleżynami, które są bolące, trudne w leczeniu, mogą powodować dalsze komplikacje zdrowotne. Jednym z rozwiązań jest stosowanie materacy przeciwodleżynowych, które można kupić w sklepie medycznym https://www.ortmed.pl/.

Zobacz także: https://mojemusthave.com.pl/w-jakich-sytuacjach-sprawdza-sie-materace-przeciwodlezynowe/

Jakie właściwości ma materac przeciwodleżynowy?


Nowoczesne materace przeciwodleżynowe przede wszystkim posiadają różnorodne mechanizmy, które sprzyjają wentylacji ciała, zmieniają nacisk na mięśnie, usprawniają przepływ krwi. Dzięki temu znacząco minimalizujemy ryzyko powstawania odleżyn na ciele, jak również ułatwiamy jego pielęgnację.

Materace przeciwodleżynowe:

  • mają różną wielkość i grubość,
  • są wyposażone w specjalne mechanizmy,
  • posiadają różne stopnie regulacji,
  • nie pobierają dużo prądu,
  • są łatwe w przechowywaniu i użytkowaniu,
  • ułatwiając codzienną pielęgnację nad osobą chorą,
  • stanowią podstawowe wyposażenie medyczne w sytuacji, gdy opiekujemy się seniorem.

 

Jak wybrać sklep medyczny?


Przede wszystkim, gdy chcemy kupić dobry materac przeciwodleżynowy oraz innego rodzaju sprzęt, powinniśmy udać się do sklepu medycznego. Chcąc wybrać ten najlepszy, przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na szerokość asortymentu, dostępność poszczególnych produktów, ich różnorodność, jak również obsługę klienta.

Doświadczony sprzedawca powinien doradzić, wysłuchać, jakiego sprzętu konkretnie potrzebujemy, porównać ze sobą różne modele, a także pomóc wybrać taki, za który nie przepłacimy, a który realnie pomoże nam w opiece nad seniorem lub monitorowaniem stanu zdrowia.