Modne płaszcze jesienne damskie plus size – na co zwrócić uwagę?

Modne płaszcze jesienne damskie plus size – na co zwrócić uwagę?

24 października, 2022 0 przez redakcja serwisu

Jesienne płaszcze plus size to pełna paleta ciekawych modeli. Co warto wybrać? Zobacz nasz przegląd, aby wybrać najlepszy płaszcz dla siebie na ten sezon!

Czym powinien charakteryzować się płaszcz na jesień?

Jesień jest tą porą roku, w której pogoda nieustannie się zmienia. Jednego dnia świeci słońce, natomiast następnego pada deszcz i jest zimno.

Na jesień najczęściej polecane są zatem cieńsze płaszcze, które nie są jeszcze ocieplane, dlatego też nie będą one powodowały dyskomfortu podczas cieplejszej aury.

W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się zarówno płaszcze eleganckie, jak i te o sportowym charakterze, na przykład można zdecydować się na płaszcz z cienkiej wełny, trencz czy parkę. Bardzo popularne są również płaszcze pikowane, które mają cienkie wypełnienie.

Gdy zatem poszukiwane są płaszcze jesienne damskie plus size, warto dopasować krój do własnego stylu oraz gustu, aby łatwo komponować stylizacje na różne okazje, na przykład do pracy, na zakup czy spotkania ze znajomymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze jesiennego płaszcza plus size?

Wybierając płaszcze jesienne damskie plus size, warto pamiętać o paru istotnych kwestiach, gdy chce się uzyskać efekt wyszczuplenia optycznego sylwetki. W jaki sposób można go osiągnąć?

Długość minimum do połowy uda

Płaszcz przeznaczony dla osoby noszącej rozmiar plus size powinien mieć odpowiednią długość.

Zaleca się, aby miał on minimum długość do połowy uda, dzięki czemu można wtedy wyrównać górną i dolną część sylwetki. Najlepiej, aby maksymalna długość nie była większa niż do połowy łydki. Należy natomiast unikać płaszczów do ziemi oraz bardzo krótkich, odsłaniających pośladki.

Zaznaczone wcięcie w talii

Aby płaszcz mógł podkreślić sylwetkę i odjąć jej optycznie kilogramów, warto przede wszystkim skupić się na modelach z zaznaczoną talią. Dzięki temu figura może nabrać zrównoważonego wyglądu.

Wcięcie w talii może być zaznaczone za pomocą odpowiedniego kroju płaszcza, ale również można uzyskać atrakcyjny efekt przez wykorzystanie paska lub ściągacza, na przykład jak w sportowych parkach.

Brak grubego pikowania

Gdy poszukujemy dobrego płaszcza na jesień, w takim przypadku warto unikać modeli, które mają bardzo grube pikowanie, szczególnie o poziomym przebiegu. Wtedy można uzyskać efekt nadmiernego poszerzenia sylwetki.

Gdy płaszcze jesienne damskie plus size mają być pikowane, warto przede wszystkim skupić się na modelach z pikowaniem pod kątem, w romby czy w nieregularne wzory. Płaszcz nie powinien być również bardzo mocno watowany.