Oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę

Oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę

29 września, 2021 0 przez redakcja serwisu

Im robi się chłodniej, tym mniej czasu chcemy spędzać na zewnątrz. Ale powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko zimno, ale i wszechobecny smog, który najbardziej doskwiera nam, gdy temperatura spada poniżej zera. Dobrze dopasowany oczyszczacz powietrza to konieczność, jeśli chcemy zdrowo oddychać przebywając w domu. Jak go wybrać?

Na co dzień musimy wdychać toksyczne powietrze i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie sytuacja ta miała ulec większej zmianie. Najdotkliwiej skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem odczuwają osoby z tak zwanych grup wrażliwych, tj. dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze, a także astmatycy i alergicy. Sezon smogowy w Polsce trwa od końca listopada, aż do marca i chociaż oczyszczacz powietrza, to urządzenie całoroczne, to właśnie te miesiące odgrywają kluczową rolę dla zdrowia naszych płuc. Postaw na zdrowe oddychanie – wybierz odpowiedni oczyszczacz powietrza kierując się poniższymi wskazówkami.

Dopasowanie do wielkości wnętrza to podstawa

W pierwszej kolejności powinniśmy określić rozmiar powierzchni, którą chcemy oczyszczać, i pod tym kątem dobrać odpowiedni sprzęt. Zbyt duże urządzenie, w stosunku do metrażu, może powodować nadmierny ruch powietrza, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch lub trzech urządzeń o mniejszej wydajności i ulokowanie ich w takich pomieszczeniach jak salon, sypialnia czy pokój dziecka. Oznaczenia oczyszczaczy dotyczące ich przeznaczenia z łatwością sprawdzimy na etykiecie, a często zawarte są już w samej nazwie produktu, tak jak w przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung AX34, AX47 Cube, AX60 czy AX90. Ważnym parametrem jest współczynnik CADR określający wydajność oczyszczacza. Dobry oczyszczacz wymieni powietrze w pomieszczeniu  minimum trzykrotnie w ciągu jednej godziny.

Zwróć uwagę na rodzaj zastosowanego filtra

Poszukując urządzenia, które skutecznie wyeliminuje z przestrzeni mieszkalnej smog oraz inne zanieczyszczenia, powinniśmy postawić na oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr HEPA oraz węglowy. Każdy z tych filtrów odpowiada za usuwanie innych zanieczyszczeń, a działając wspólnie są w stanie wyeliminować smog z dokładnością niemal do 100%. W oczyszczaczach powietrza Samsung zastosowano zaawansowany filtr wstępny, który wyłapuje większe cząsteczki kurzu oraz filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem, który odpowiada za usuwanie szkodliwych gazów*. Zwieńczeniem jest niezwykle precyzyjny system filtracyjny HEPA usuwający aż do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛**. Dzięki temu dom staje się bardziej przyjaznym i bezpiecznym azylem, w którym zdrowo spędzamy czas.

Czytelny wyświetlacz i zdalna obsługa – miej większą kontrolę

Możliwość śledzenia na bieżąco stanu powietrza w domu to ważny aspekt związany z korzystaniem z oczyszczacza na co dzień. Laserowy czujnik pyłu, zastosowany w oczyszczaczach Samsung, umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Ponadto czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika. Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możemy włączyć bądź wyłączyć urządzenie, sprawdzić jakość powietrza, a także sterować innymi funkcjami i monitorować stan zużycia filtra. Co więcej, możemy sprawdzać poziom zanieczyszczenia powietrza w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji dzięki aplikacji SmartThings.

Design to nie tylko wygląd

Oczyszczacze powietrza z portfolio Samsung różnią się rozmiarami i wyglądem zewnętrznym, dlatego każdy użytkownik z pewnością znajdzie pośród nich wersję dopasowaną do swojego wnętrza. Dostępne są w kolorach bieli, metalicznej szarości czy srebrnym, a także w wersji ze złotym panelem, jak w przypadku modelu AX60. Oczyszczacz w kształcie sześcianu AX47 to kwintesencja minimalistycznego stylu. Subtelny kształt urządzenia razem z relaksującym oświetleniem tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Oczyszczacz odznacza się nie tylko oryginalnym designem, ale także możliwością modułowego łączenia. Modułowy design oferuje wygodny system dokowania z bezprzewodową łącznością WiFi. Możemy więc łączyć moduły bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji, a następnie sterować nimi jak jednym urządzeniem. Możemy także używać ich osobno w mniejszych pomieszczeniach.

Zadbaj o poziom hałasu

Cicha praca to ostatni aspekt, ale nie najmniej ważny. Na co dzień, gdy pracujemy, gotujemy, sprzątamy czy po prostu odpoczywamy, oczyszczacz powinien działać optymalnie pozostając niemal niesłyszalny. Czyste powietrze w sypialni oraz możliwość ustawienia trybu nocnego (do 18 dB) w oczyszczaczach Samsung, zagwarantuje idealne warunki do zdrowego snu i wypoczynku. Oczyszczacz AX47 Cube został wyposażony w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu, pracuje wyjątkowo cicho i wydajnie.

Włącz czyste powietrze i odbierz prezent!

Listopad to dobry moment, aby zdecydować się na zakup oczyszczacza Samsung, który zadba o zdrowie i bezpieczeństwo domowników chroniąc ich przed działaniem szkodliwych cząsteczek znajdujących się w powietrzu. Teraz, kupując dowolny oczyszczacz Samsung, otrzymasz prezent – zapas filtrów nawet na 2 lata