Okna – czym się kierować przy ich wyborze?

Okna – czym się kierować przy ich wyborze?

8 sierpnia, 2022 0 przez Janusz Karłowicz

Wybór odpowiedniego rodzaju okien wcale nie musi być najłatwiejszą decyzją. Sprawdź, czym powinieneś się przy tym kierować!

Okna – jakie są ich rodzaje pod kątem materiału?

Mówiąc o takiej kwestii, jak okna w Piastowie, możemy rozgadać się na naprawdę długi czas. Tak – okna są bardziej interesującym tematem, niż wielu osobom może się to wydawać. Przede wszystkim ma na to wpływ fakt, iż maja one naprawdę ogromne znaczenie dla naszego domu. Wspomnieć należy nie tylko o tym, iż wpuszczają one ciepło i światło słoneczne za dnia, ale również o jednej, niezwykle istotnej kwestii – termoizolacji. Jeżeli przeanalizujemy sobie wszystko w głowie od razu widać, iż tak naprawdę jedynymi fizycznymi barierami naszego domu przed światem zewnętrznym są właśnie drzwi oraz okna. To właśnie dlatego są one aż tak kluczowe. Jakie są jednak ich rodzaje? Z pewnością można wspomnieć o najpopularniejszych oknach PCV – najtańszych, lecz bardzo wytrzymałych, zapewniających na dodatek dobrą izolację cieplną oraz akustyczną. Okna drewniane to klasowe, ponadczasowe rozwiązanie, które ma wielu swoich fanów, zaś okna aluminiowe sprawdzą się fenomenalnie w nowoczesnych wnętrzach, dodatkowo oferując energooszczędność, sztywność i elegancję.

Jakie parametry są najważniejsze przy wyborze okien?

Jeżeli szukamy okien w takim punkcie, jak sprzedaż i montaż okien w Warszawie, powinniśmy zwrócić uwagę w szczególności na trzy współczynniki, które bardzo dobrze określają cechy okien. Pierwszym jest współczynnik przenikania ciepła – im mniejszy, tym lepiej. Obecne normy nie zezwalają na używanie produktów ze współczynnikiem wyższym niż 0.9, zaś klasa energooszczędności zaczyna się od pułapu 0.7. Następnie wspomnieć należy o współczynniku przenikalności światła – oczywiście to również jest niezwykle ważny aspekt. Na sam koniec trzeba dodać również o współczynniku izolacji akustycznej – standardowy poziom to 30 decybeli, zaś najlepsze okna będą charakteryzować się poziomem aż 45 decybeli.