Osuszanie ścian – kiedy należy sięgnąć po pomoc profesjonalistów?

Osuszanie ścian – kiedy należy sięgnąć po pomoc profesjonalistów?

27 grudnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Zabieg, jakim jest osuszanie ścian, przeprowadza się głównie w sytuacjach, w których dochodzi do zalania budynku lub pomieszczenia. Poniżej zostaną przedstawione informacje, kiedy należy skorzystać z pomocy profesjonalistów a w jakich sytuacjach można sobie poradzić samemu. 

Kiedy koniecznie trzeba skorzystać z pomocy profesjonalistów?

W życiu zdarzają się pewne nieprzewidywalne sytuacje, takimi są zalania domów, piwnic lub innych pomieszczeń. Najczęściej są one spowodowane awariami systemów hydraulicznych, ale mogą się też zdarzyć powodzie, które w naszym kraju mają miejsce, lub lokalne podtopienia. Z takimi sytuacjami w większości przypadków nie jesteśmy sobie w stanie poradzić sami, ponieważ pomieszczenia, a zarazem ściany nie są przystosowane do kontaktu z wodą, samo pozbycie się wody może okazać się nie wystarczające, dlatego w przypadku takich sytuacji z pomocą może przyjść firma zajmująca się osuszaniem ścian w Krakowie. W szybkim tempie usunie wodę zalegającą w pomieszczeniu oraz usunie wilgoć ze ścian, co da szanse na odratowanie pomieszczenia. Podczas takich sytuacji jak zalania  domów nie należy zwlekać z zadzwonieniem w takie miejsca jak Lakus Sp. z o.o., ponieważ zmniejszają się szansę na odratowanie pomieszczenie, a skutki, jakie niesie ze sobą woda, mogą być nieodwracalne. 

Czy w przypadku zalania można sobie radzić samemu?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od tego, jakie pomieszczenie zostało zalane lub jaka konstrukcja. Jeśli jest to mała piwniczka, oddalona kilkanaście metrów od domu to oczywiście można sobie z tym problemem poradzić samemu, korzystając z różnego rodzaju pomp wodnych dostępnych na rynku. Jeśli jednak jest to garaż znajdujący się w domu lub jakieś pomieszczenie w mieszkaniu co jest jeszcze gorszą sprawą, to wtedy nie ma nad czym się zastanawiać i lepiej zadzwonić po pomoc do firmy zajmującej się osuszaniem ścian, która profesjonalnie podejdzie do tej sprawy i zmniejszy ryzyko nieodwracalnych skutków.