Perfuma męska – gdzie szukać wyjątkowych zapachów?

Perfuma męska – gdzie szukać wyjątkowych zapachów?

10 października, 2022 0 przez redakcja serwisu

Dobór męskich perfum wcale nie jest sprawą prostą. Każdy z nas chciałby, żeby wybrany zapach dobrze oddawał nasz charakter i osobowość, a także był trwały. Co należy wiedzieć o doborze męskich perfum? Czym się kierować? Podpowiadamy.

Jakie są najpopularniejsze nuty zapachowe wśród mężczyzn?

Głównym kryterium wyboru męskich perfum powinny być osobiste preferencje oraz dopasowanie do typu osobowości. Nie warto kierować się przy tym stereotypami i modą. Aby perfuma męska była dopasowana, dobrze jest znać główne nuty zapachowe męskich perfum. Do najpopularniejszych należą bez wątpienia nuty drzewne. Bazują one zazwyczaj na olejkach z drzewa sandałowego lub mchu dębowego.

Wśród zapachów wyróżnić możemy także nuty paprociowe. Często oparte są one na żywicy i jałowcu. Dużą popularnością cieszą się także nuty szpyrowe. Oparte na nich perfumy mają intensywny i trwały zapach. Nuty kwiatowe i owocowe kojarzone są głównie z kobietami, jednak są również częścią kompozycji męskich zapachów. Dla fanów zapachów bardziej zmysłowych dobrym rozwiązaniem będą nuty orientalne. Szeroki wybór męskich perfum znaleźć można na stronie perfumypremium.pl.

Jakie męskie zapachy zaliczamy do klasycznych?

Każdy rok przynosi nowe zapachy. W wyborze perfum możemy kierować się nowościami i modą, ale czasem warto postawić na klasykę. Istnieją bowiem zapachy, które nigdy nie wychodzą z mody. Tego rodzaju kompozycje oferują zazwyczaj dobrze znane marki, wśród których wymienić możemy np. Giorgio Armani, Hugo Boss czy Dolce & Gabbana. A jakie konkretnie zapachy uznajemy za klasykę?

Do tradycyjnie męskich perfum zaliczamy te mieszanki, które zawierają w sobie nuty drzewne, korzenne i skórzane. Tego rodzaju perfumy znaleźć możemy w ofercie każdej z wyżej wymienionych marek. Decydując się na zakup konkretnego produktu należy zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Dobre, jakościowe perfumy charakteryzują się dużą trwałością. Jest ona głównie uzależniona od ilości olejków eterycznych.