Plan na zdrowie i szczupłą sylwetkę

Plan na zdrowie i szczupłą sylwetkę

11 lipca, 2021 0 przez redakcja serwisu

Zaczęła się wiosna – czas, by zadbać o sylwetkę. Po miesiącach lockdownu wiele osób narzeka na zbyt krągłe kształty i zastanawia, jak się pozbyć zbędnych kilogramów. W osiągnięciu celu może pomóc plan treningowy i regularne spotkania ze specjalistą ds. żywienia i trenerem personalnym.

Plan treningowy to krok ku zmianom, dzięki którym będziemy wyglądać pięknie i czuć się zdrowo. To połączenie właściwie dobranej diety i odpowiednich ćwiczeń, które sprawi, że zyskamy pełnię energii i chęć do aktywnego spędzania czasu. Wreszcie będzie nam się chciało tańczyć, biegać i spacerować, zyskamy też odporność i poprawimy kondycję.

Wiele placówek proponuje trenera personalnego, który ćwiczy z klientem i układa dietę. Są też jednak takie jak Drzazga Clinic, gdzie możemy przede wszystkim liczyć na stałą opiekę specjalisty. Każdy klient traktowany jest tu indywidualnie a ekspert wspiera go w rozpisaniu oraz osiągnięciu wyznaczonych celów w ramach tzw. „fit planu”. Pomagają w tym nie tylko ćwiczenie pod okiem trenera, ale też cotygodniowa konsultacja, pomiary i nieustająca motywacja. Celem projektu jest też wypracowanie nowych nawyków u pacjentów – po to, by za chwilę mogli już samodzielnie radzić sobie z wyznaczaniem celów związanych z dbaniem o własne zdrowie.

Spadek formy w czasie pandemii

Choć coraz bardziej o siebie dbamy, lepiej się odżywiamy i więcej ćwiczymy, w ostatnim czasie, gdy jesteśmy „uwięzieni” w domu w związku z pandemią – możemy niestety zaobserwować spadek formy – mówi Marta Bała-Tabor, specjalistka ds. żywienia, trenerka fitness oraz dietetyk w Drzazga Clinic. Zbędne kilogramy, które pojawiły się zimą, jeszcze bardziej wzrosły przez lockdown. Nie tylko nie chodzimy na zamknięte teraz siłownie, czy do klubów fitness, ale też po prostu w obawie przed zarażeniem mniej wychodzimy z domu.  Poza tym wielu z nas pracuje zdalnie i może urządzać sobie regularne wycieczki do lodówki… No i waga rośnie…

Jak sobie w takim razie radzić?

Pomóc może zrobienie tzw. „fit planu” właśnie w konsultacji ze specjalistami z Drzazga Clinic – radzi ekspertka. Takie połączenie diety i treningów zagwarantuje efekt, o który nam chodzi.

Kilogramy spadną tylko dzięki wprowadzeniu zbilansowanej diety i odpowiednio dobranym treningom. Jeśli skorzystamy ze wsparcia profesjonalistów układających takie plany – zyskamy dodatkowo sporą dawkę edukacji żywieniowej oraz poczucie bezpieczeństwa dzięki indywidualnej opiece specjalisty.

Sami możemy sobie nie poradzić, bo zabraknie nam systematyczności i motywacji – stwierdza Marta Bała-Tabor. Radzę, by oddać się więc w ręce ekspertów i wraz z nami stworzyć „fit plan” dostosowany do potrzeb danej osoby. W naszej klinice możemy liczyć na regularne spotkania raz w tygodniu z dietetykiem, a do tego dwa razy w tygodniu godzinne ćwiczenia z trenerem.

Regularność – kluczem do sukcesu

Warto otworzyć się na pomoc z zewnątrz, gdyż kluczem do sukcesu jest regularność, z jaką wykonuje się ćwiczenia oraz kontrola nad wprowadzaniem zdrowych nawyków żywieniowych. Wsparcie specjalistów można nazwać terapią – śmieje się Pani Marta. Oczywiście wszystko zależy od tego, kto ma jaki problem i cel – to omawiamy na pierwszym spotkaniu. Dzięki stałym konsultacjom  nie tylko mamy szansę wdrożyć w życie nasz „fit plan”, ale też nauczyć się samodzielnie go realizować w przyszłości. Dowiemy się też, jak uniknąć np. efektu jojo po spektakularnej utracie wagi oraz w jaki sposób ćwiczyć, by nie zrobić sobie krzywdy. To wbrew pozorom bardzo ważne – nieodpowiednio wykonywany trening może bardziej zaszkodzić zamiast pomóc.

Jeśli chcemy cieszyć się szczupłą sylwetką i fajną energią, musimy wziąć się za siebie w sposób kontrolowany. Fit plan w Drzazga Clinic na pewno w tym pomoże!