Pomoc drogowa – jak wezwać ją w nocy?

Pomoc drogowa – jak wezwać ją w nocy?

2 listopada, 2022 0 przez redakcja serwisu

Awaria samochodu czy kolizja to stresujące sytuacje. Zwłaszcza jeśli zdarzą się w nocy lub w niesprzyjających warunkach pogodowych. Nawet jeśli nikt nie został ranny, niesprawne auto może przysporzyć wiele problemów. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy drogowej. Jak ją wezwać?

Czym zajmuje się pomoc drogowa?

Pomoc drogowa w Strykowie czy każdym innym mieście, zajmuje się holowaniem samochodów, które uległy awarii lub kolizji. Pracownicy firmy odwożą samochód na lawecie do warsztatu samochodowego. Nie tylko auta po wypadkach są przewożone na lawecie. Czasem lawetę wynajmowane są przez kolekcjonerów aut, którzy chcą przewieźć w odpowiednie miejsce swój nowy nabytek. W zależności od rodzaju lawety, pomoc drogowa może przetransportować niemal każdego rodzaju pojazd. Pomoc drogowa może udzielić wsparcia w wielu sytuacjach. Często wzywana jest do drobnych awarii na drodze, takich jak złapanie gumy czy rak paliwa w samochodzie. Wzywana jest także do poważniejszych sytuacji, których naprawa wymaga odpowiedniego sprzętu.

Pomoc drogowa pomaga 24 godziny na dobę

Awaria samochodu czy kolizja zdarza się w najmniej przewidywanym momencie. Może zdarzyć się na autostradzie, drodze szybkiego ruchu czy w święta o godzinie 23;45. Wówczas konieczne jest skorzystanie z usług firmy, która autoholowanie A1 pełni przez siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Mimo, że nikt nie chce by jego auto uległo awarii, zawsze dobrze mieć kontakt do firmy, która świadczy usługi pomocy drogowej. Wówczas mamy pewność, że naszym problemem zajmą się sprawdzeni i doświadczeni pracownicy. Jeśli do awarii czy kolizji dojdzie w nocy, ważne jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca wypadku – poprzez umieszczenie trójkąta ostrzegawczego i włączenie świateł awaryjnych. Następnie, jak najszybciej należy wezwać pomoc drogową, która pomoże przewieźć auto w bezpieczne miejsce, do mechanika lub pomoże usunąć usterkę na miejscu.

Awarii często nie da się przewidzieć, dlatego trzeba być gotowym na wszelkie ewentualności. Jak mówi znane polskie przysłowie – przezorny zawsze ubezpieczony.