Premiera: Deepcool KB500 – kompaktowy mechanik wkracza do gry

Premiera: Deepcool KB500 – kompaktowy mechanik wkracza do gry

12 grudnia, 2021 0 przez Janusz Karłowicz

Deepcool KB500 to mechaniczna klawiatura dla graczy. Producent postawił na kompaktową formę TKL, skupiając się na wydajności i funkcjonalności.

Deepcool KB500 TKL to propozycja dla graczy ceniących kompaktową formę. Klawiatura jest pozbawiona bloku numerycznego i ma zminimalizowaną niemal do zera aluminiową ramkę, która zajmuje minimum miejsca i ma dodatkowo usztywniać konstrukcję. Pod podwójnie formowanymi, profilowanymi kapslami kryją się lekkie, liniowe przełączniki Outemu Red. Charakteryzują się one żywotnością szacowaną na 50 milionów kliknięć, siłą aktywacji na poziomie 50 g oraz całkowitym skokiem o długości czterech milimetrów.

Klawiatura mechaniczna Deepcool KB500 posiada podświetlenie RGB LED. Każdy z przycisków otrzymał niezależną iluminację. Tym samym producent daje użytkownikom pełną kontrolę nad barwą każdego klawisza oddzielnie. Ustawienia podświetlenia można zmienić z poziomu oprogramowania. Dostępna jest tam nie tylko pełna paleta RGB, lecz także szereg efektów świetlnych. Fani customizacji mogą również zmienić funkcję każdego z przycisków, przypisując do nich inne funkcje, skróty czy nagrane makra.

Gotowe zestawy ustawień użytkownik jest w stanie zachowywać w ramach profili

Klawiatura ma 32 KB wbudowanej pamięci, więc gracz nie jest zdany wyłącznie na oprogramowanie. Z komputerem Deepcool KB500 łączy się za pomocą 1,8-metrowego kabla, którego zabezpieczono przed uszkodzeniami oplotem. Na chwilę obecną producent ma już opracowane layouty UK i US, wersja na polski rynek pojawi się niebawem, a wraz z nią polska podstrona i rekomendowana cena. Na razie można podejrzeć wersję UK, która została wyceniona na niecałe 325 złotych.

Dane techniczne:

 • wymiary: 355 x 127 x 37 mm
 • waga: 713 gramów
 • przełączniki: mechaniczne, liniowe, Outemu Red
  • siła aktywacji: 50 g
  • żywotność: do 50 milionów wciśnięć
  • skok: pełny – 4 mm
 • łączność: przewodowa – kabel USB o długości 1,8 metra, w oplocie
 • podświetlenie: RGB LED, niezależny dla każdego przycisku
 • oprogramowanie: tak, z obsługą makr, profili i programowania wszystkich przycisków