Protetyka stomatologiczna – o czym mowa w praktyce?

Protetyka stomatologiczna – o czym mowa w praktyce?

9 sierpnia, 2022 0 przez Janusz Karłowicz

Protetyka stomatologiczna to jedna z wielu dziedzin, które należą do stomatologii, którą znamy dziś. Ma ona bardzo duże znaczenie szczególnie dla osób starszych, gdyż pozwala ona na odbudowę uzębienia po tym jak zęby zostaną utracone bądź uszkodzone. W jaki sposób działa protetyka stomatologiczna i gdzie znaleźć specjalistów od niej?

Jak szukać ekspertów od protetyki stomatologicznej?

Znalezienie gabinetu, w którym oferowana jest protetyka stomatologiczna w Łodzi nie jest specjalnie trudne. Najbardziej skuteczne są dwie metody. Pierwsza z nich to zapytanie się swoich znajomych oraz bliskich. Mogą oni znać dobre kliniki stomatologiczne, w których oferowana jest właśnie protetyka stomatologiczna.

Druga metoda zakłada wykorzystanie w tym celu internetu. Jest to sposób niezwykle szybki, gdyż w tym celu wystarczy jedynie wpisać w sieci hasło takie jak „implanty zębowe w Łodzi”. W ten sposób można w zaledwie kilka minut znaleźć kliniki stomatologiczne, które oferują protetykę, a także sprawdzić opinie na ich temat, a także dokładnie przejrzeć ich ofertę.

Na czym polega protetyka stomatologiczna?

Dziedzina taka jak protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudowywaniem zębów, które z różnych powodów mogły zostać utracone lub poważnie uszkodzone. Dzięki tej dziedzinie stomatologii na zdrowy i piękny uśmiech mogą liczyć nawet osoby starsze, u których wyleczenie zębów jest w pewnym momencie praktycznie niemożliwe i znacznie prostszą opcją jest skorzystanie właśnie z takiej dziedziny jak protetyka stomatologiczna.

Protetyka stomatologiczna wykorzystuje podczas leczenia wiele metod. Opierają się one jednak na montażu stałych lub wyjmowanych protez. Stałe są znacznie trwalsze i należą do nich zarówno całkowite protezy, które obejmują cały łuk zębowy, jak i takie, które mają na celu zastąpić kilka zębów. Do takich rzeczy zaliczamy pojedyncze implanty lub tak zwane mosty, czyli zestawy implantów, które są mocowane na zdrowych zębach lub na założonych wcześniej implantach.