Skuteczne zabiegi na cellulit

Skuteczne zabiegi na cellulit

20 stycznia, 2023 0 przez redakcja serwisu

Cellulit jest jednym z tych rzeczy, których bardziej nie lubimy. Dlatego też często próbujemy się go pozbyć w różnorakie sposoby, jednak czy każdy jest tak samo skuteczny? Czy każdy sprawi, że będziesz tak samo zadowolona z efektów? W tym artykule skuteczne zabiegi na cellulit. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce gdzie będą wykonywane zabiegi na cellulit. Placówki, które powinniśmy wybierać powinny być rekomendowane przez inne kobiety, ale także profesjonalnych lekarzy. Nie może to być pierwsze lepsze miejsce, ale renomowany gabinet, gdzie w sposób fachowy wykonany będzie zabieg na cellulit.

Jakie zabiegi kosmetyczne na cellulit są najskuteczniejsze?

• Drenaż limfatyczny:
Jest to specjalistyczny masaż, który oprócz poprawy przepływu limfy, usuwa również toksycznych związków powstających podczas przemiany materii. Jest to idealny sposób na nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu. Zmniejsza opuchliznę i działa zbawiennie na pomarańczową skórkę. Masaż można wykonać ręcznie lub poprzez wykorzystanie odpowiednich urządzeń.

• Endermologia:
To również specjalistyczny masaż, lecz tym razem wykonywany specjalnym urządzeniem z wykorzystaniem podciśnienia. Przed zabiegiem pacjentki zakładają specjalny kostium. Masaż poprawia krążenie krwi i limfy, wspomaga usuwanie toksyn i ujędrnia ciało. Aby endermologia była skuteczna, trzeba wykonać około 15 zabiegów co 2 tygodnie. Redukcja cellulitu gwarantowana!
• Mezoterapia:
Jest to jedna z inwazyjnych metod pozbycia się pomarańczowej skórki. W obszar na naszym ciele, gdzie znajduje się cellulit, lekarz wstrzykuje substancje, które poprawiają krążenie np. rutynę, czy wyciąg z karczocha, bądź też takie które przyspieszają spalanie tłuszczu m.in. kofeinę. Najpierw wykonuje się 4 zabiegi co tydzień każdy, potem 2 w odstępie czterech tygodni.
• Cellulipoliza:
Kolejne zabiegi zwalczające cellulit. Tym razem również koniecznie musi być wykonany przez lekarza. Wkłuje w tkankę tłuszczową dwie cienkie igły, następnie przepuści między nimi prąd o bardzo niskiej częstotliwości. Pod wpływem niego rozszerzają się naczynia, a także zwiększają się przepływ krwi i przemiana materii. Poprzez to z komórek znacznie szybciej usuwane są toksyny. Najlepiej poddać się 6 zabiegom co tydzień.
• Karboksyterapia:
Usuwanie cellulitu poprzez ten zabieg jest niezwykle skuteczne. Również musi być wykonany przez profesjonalistę. Specjalista przy użyciu specjalnego urządzenia wprowadza pod skórę dwutlenek węgla. Sprawia to, że spalanie tłuszczu jest bardzo przyspieszone i jednocześnie zabieg ten poprawia metabolizm. Ogromnym plusem karboksyterapii jest brak trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych. Niemożliwy jest także brak uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV. Zazwyczaj wykonuje się go dwa razy w tygodniu przez 6–8 tygodni.
• Mezoterapia bezigłowa:

W zabiegu tym stosuje się impulsy elektryczne, które stosowane są sekwencją działająca poprzez trzy różne rodzajów prądu. Pomagają one uaktywnić w tkankach procesy fizjologiczne, które mają wpływ na zmniejszenie cellulitu. Po zabiegu nie powstają siniaki, jak przy tradycyjnej mezoterapii. Ten rodzaj mezoterapii jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie uszkadza on błon komórkowych, pozwala bowiem tylko na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, warto poddać się serii 8–10 zabiegów.
Główne przeciwwskazania do wykonywania tych zabiegów to ciąża, stany zapalne skóry, uszkodzenia mechaniczne skóry, popękane naczynka, niewydolność krążenia, gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu, czy zaawansowane nadciśnienie tętnicze.

Zobacz: Vialise na cellulit – dobry krem z naturalnymi składnikami aktywnymi.

A co z kremami? Czy są całkowicie bezskuteczne w porównaniu z takimi zabiegami? Otóż nie! Również potrafią pomóc jednak należy stosować je w pierwszych fazach pojawienia się pomarańczowej skórki, gdyż później mogą nie pomóc. Wówczas warto wybrać się na zabieg.
Przedstawione zabiegi kosmetyczne powinno wykonywać się tylko w sprawdzonych i rekomendowanych lekarzy. Zazwyczaj są one w 100% bezpieczne i efektywne poza kilkoma przypadkami gdzie nie powinno się ich wykonywać.