Szamba betonowe – kiedy są potrzebne?

Szamba betonowe – kiedy są potrzebne?

30 listopada, 2022 0 przez redakcja serwisu

W wielu miejscach słyszymy o tym, że ludzie muszą wykonać tak zwane szambo betonowe, czyli mówiąc znacznie bardziej delikatnie zbiornik na nieczystości płynne powstające z zużytej w gospodarstwie domowym wody. Kiedy jednak takie szamba betonowe są potrzebne i gdzie udać się, gdy my potrzebujemy wykonać szambo?

Gdzie udać się, gdy potrzebne jest nam szambo betonowe?

Gdy musimy postawić obok swojego domu szambo konieczne będzie znalezienie firmy, której specjalizacją są na przykład szamba betonowe w Łodzi. Rodzajów szamb jest bowiem dość sporo, lecz do jednych z najlepszych i najbardziej korzystnych finansowo zdecydowanie należą bowiem szamba betonowe.

Stawiając na dobrą firmę, która wykonuje szamba betonowe w Warszawie mamy pewność, że szambo zostanie w dobry sposób postawione, a także podłączone do domowej sieci po to, by wszystkie nieczystości płynne faktycznie trafiały do szamba, a nie gdzieś indziej.

Kiedy potrzebne są szamba betonowe?

Szamba betonowe są potrzebne na każdej działce, która produkuje nieczystości płynne, a nie ma dostępu do powszechnej sieci kanalizacyjnej. To jak musi zostać zbudowane szambo w takiej sytuacji jest ściśle określone i nie można łamać tych przepisów. Mówią one o tym, że zbiornik na szambo musi być umieszczony przynajmniej 5 metrów o drzwi, a także co najmniej 15 metrów od ujęcia wody po to, by nie ryzykować jego zanieczyszczeniem, które mogłoby mieć naprawdę fatalne skutki.

Co trzeba załatwić by zbudować szambo betonowe i dlaczego jest dobrym wyborem?

Gdy chcemy zbudować szambo betonowe może być nam potrzebne pozwolenie. Dotyczy to zbiorników na nieczystości płynne, których pojemność będzie wyższa niz 10 metrów sześciennych. Urząd może nam jednak także pomóc w jego budowie. Istnieją bowiem dofinansowania do szamb. Betonowy zbiornik to dobry wybór przede wszystkim dlatego, że może on być o dużej pojemności, co pozwoli na rzadsze wywozy szamba i co za tym idzie mniejsze koszty jego eksplotacji, co oczywiście jest dość istotne.