Szkolenia językowe dla firm – języki, formy i rodzaje zajęć

Szkolenia językowe dla firm – języki, formy i rodzaje zajęć

21 października, 2022 0 przez redakcja serwisu

Znajomość języków obcych we współczesnym świecie ma bardzo duże znaczenie. Widać to również w biznesie, ponieważ coraz więcej firm decyduje się obecnie na zagraniczną ekspansję. Aby zdobyć umiejętności językowe, warto wtedy zdecydować się na szkolenia językowe dla firm. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie języki używane są w biznesie?

Zdecydowanie najczęściej używanym językiem obcym w biznesie jest angielski, który również z tego powodu bywa nazywany uniwersalnym językiem biznesowym. Angielskim można porozumiewać się nie tylko w krajach anglojęzycznych, lecz również w wielu innych lokalizacjach, gdzie nie jest on językiem urzędowym.

Również w biznesie korzysta się z innych języków obcych, co powiązane jest głównie z profilem działalności oraz kierunkiem rozwoju biznesu. Wobec tego w wielu firmach kluczowe znaczenie ma również znajomość niemieckiego, francuskiego, ukraińskiego, rosyjskiego, arabskiego, czeskiego czy hiszpańskiego.

Rodzaje kursów językowych dla firm

Firmy mogą obecnie skorzystać z różnych typów kursów, które pozwalają ich pracownikom na zdobycie kompleksowego przygotowania do posługiwania się danym językiem obcym. Jakie szkolenia językowe dla firm wybierane są najczęściej?

Standardowe kursy językowe dla firm

To rodzaj kursów prowadzonych na wszystkich poziomach zaawansowania, które przeznaczone są do kompleksowego przygotowania uczestników. Są one również bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy pracownicy nie znają jeszcze danego języka obcego, dlatego nauka odbywa się wtedy od poziomu podstawowego.

Specjalistyczne kursy językowe dla firm

Tego typu kursy przeznaczone są dla pracowników, którzy znają już dany język obcy. Koncentrują się one na specjalistycznym słownictwie używanym w określonych branżach, na przykład ekonomicznym, prawniczym.

Kursy językowe dla firm przygotowujące do egzaminów

Dzięki tego rodzaju kursom pracownicy mogą otrzymać pełne przygotowanie do podejścia do egzaminów językowych, aby łatwiej je zaliczyć.

Kursy językowe konwersacyjne dla firm

W tym przypadku szkolenia językowe dla firm kładą nacisk na konwersację, czyli uczą pracowników, jak swobodnie rozmawiać. Są one bardzo dobrym wyborem w firmach, w których duże znaczenie ma fachowa obsługa klienta.

Jak odbywają się szkolenia językowe dla firm?

Przeznaczone dla biznesu szkolenia językowe są powadzone obecnie w dwóch formach – internetowo oraz stacjonarnie, a dokładnie w firmach lub w szkołach językowych.

Można zatem dobrać taką formę szkoleń, która będzie zapewniała najlepsze efekty i będzie również najwygodniejsza dla pracowników.