Taśma do pakowania – jak wybrać najlepszą?

Taśma do pakowania – jak wybrać najlepszą?

12 sierpnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Do przygotowania każdej paczki do wysyłki potrzebny jest wymiarowy karton, odpowiednie wypełnienie zabezpieczające oraz taśma do pakowania. Ten ostatni produkt występuje na rynku w wielu różnych wersjach. Warto więc szczególnie zastanowić się nad jej wyborem, zwłaszcza jeśli przywiązujemy dużą wagę do jakości. Na co więc zwrócić uwagę wybierając tą najlepszą? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się taśma do pakowania?

Każda taśma do pakowania to produkt, który wykonany jest z materiałów bardzo wytrzymałych, trwałych i odpornych na przypadkowe uszkodzenia. Na rynku znajdziemy produkty o różnych rozmiarach, przeznaczone zarówno do manualnego pieczętowania towaru, jak i te przeznaczone do ręcznych lub automatycznych urządzeń pakujących.

Najlepsza taśma do pakowania, czyli jaka?

Wybierając najlepszy rodzaj taśmy należy zwrócić uwagę na to, aby był to produkt zgodny z naszymi potrzebami. Zwłaszcza pod względem pakowania konkretnego rodzaju produktów. Najtańszym i najczęściej stosowanym rodzajem taśmy jest ta wykonana z akrylu. Jest bardzo uniwersalna, więc sprawdza się zarówno w biurze, jak i podczas wymagających prac przemysłowych lub na magazynie do pakowania wielkogabarytowych towarów.

Jeśli potrzebujemy dużej przyczepności, zwłaszcza przy łączeniu ze sobą nietypowych rodzajów materiałów to warto wybrać taśmę typu Solvent. Jest ona stworzona z kauczuku syntetycznego, a w swoim składzie zawiera również żywicę. Dzięki czemu bardzo mocno klei i jest odporna zarówno na ekstremalnie wysokie, jak i bardzo niskie temperatury. Można ją znaleźć w ofercie wielu firm, między innymi sprzedaje ją znany producent folii stretch.

Na rynku znajdziemy także taśmę do pakowania typu Hot Melt. Oferuje znacznie lepsze parametry klejenia w porównaniu do taśmy wykonanej z akrylu. Jest także dość wytrzymała i zazwyczaj wyróżnia się niską ceną. Zachowuje swoje naturalne właściwości tylko przy niewielkich ujemnych temperaturach. Jej ogromną zaletą jest natomiast duża odporność na wilgoć oraz spora elastyczność.