Taśma tynkarska – w jakich pracach ma zastosowanie?

Taśma tynkarska – w jakich pracach ma zastosowanie?

5 sierpnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Taśma tynkarska to zaawansowany produkt. Gdzie jednak najlepiej się sprawdzi i gdzie szukać dobrej taśmy tego typu?

Taśma tynkarska – z czego się ją tworzy?

Powstawanie zabrudzeń podczas wszelkich prac budowlanych nie jest niczym dziwnym. Oczywiście jednak każdy z nas będzie chciał za wszelką cenę z nimi walczyć i sprawić, by nie były one aż tak uporczywe lub co gorsza – by nie zniweczyły one wcześniej wykonanej pracy i włożonego w nią wysiłku. Oczywiście w tym celu najczęściej wykorzystywana jest specjalna taśma tynkarska, ale z czego właściwie jest ona produkowana? Najważniejszym składem klasycznej taśmy tynkarskiej, która jest najpowszechniej wykorzystywana, jest polietylen, wzbogacany również specjalną siatką syntetyczną. Jeśli zaś chodzi o stronę, z której przyklejamy taśmę do powierzchni, pokryta jest ona specjalnym klejem seminaturalnym. Jest to najczęściej bowiem specjalna mieszanka, w której znajdziemy syntetyczny kauczuk oraz miks żywic.

Taśma tynkarska – fizyczne zabezpieczenie przed zabrudzeniami

Taśma tynkarska oczywiście najlepiej sprawdzi się przy wszystkich zadaniach malarskich i wykończeniowych niezależnie od nawierzchni czy miejsca. Dlaczego jednak w takich sytuacjach nie wykorzystuje się taśm malarskich? Oczywiście je też możemy spotkać, lecz taśmy tynkarskie są znane ze swojej o wiele większej wytrzymałości. Z drugiej strony jednak jesteśmy w stanie dość łatwo ją przerwać. Jeśli jednak zostanie już przymocowana do nawierzchni, trzeba naprawdę bardzo się postarać, by ją uszkodzić. Taśma tynkarska stanowi więc mocne fizyczne ograniczenie, które pozwala odgrodzić obszar pracy od reszty ściany czy innej powierzchni.

Jak wybrać dobrą taśmę tynkarską i gdzie jej poszukiwać?

Taśma tynkarska jest już tak naprawdę sprzętem specjalistycznym, lecz nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem jej w dobrym markecie budowlanym. Jeżeli jednak poszukujemy konkretnej taśmy bezpośrednio od producenta, dobrym sposobem z pewnością będzie przeczesanie sieci internetowej.