W jakich budynkach sprawdzą się windy zewnętrzne?

W jakich budynkach sprawdzą się windy zewnętrzne?

30 grudnia, 2022 0 przez redakcja serwisu

Windy zewnętrzne to element budynku, który ma poprawić komfort życia mieszkańców i użytkowników budynków wielopiętrowych. Dzięki możliwości dobudowania dźwigu osobowego ten przydatny sprzęt może zostać dobudowany do istniejącego obiektu bez potrzeby ingerowania w jego strukturę. Przeszklone windy stanowią też wyrazisty akcent i charakter wizualny, dodając budowli nowoczesnego wyglądu. Czy wiesz, gdzie najczęściej stosuje się takie windy?

Windy zewnętrzne w budynkach mieszkalnych

Chociaż kojarzą się z rozwiązaniami z przestrzeni publicznej, windy zewnętrzne znajdują zastosowanie w domach prywatnych. Kiedy warto wykorzystać zalety windy zlokalizowanej na zewnątrz budynku? Dźwig osobowy zewnętrzny to doskonały sposób na zapewnienie wygodnego transportu dla mieszkańców oraz na oszczędność miejsca na klatce schodowej – te cechy wykorzystywane są w budynkach mieszkalnych piętrowych. Szczególnie dobrze jest to widoczne w starym budownictwie, gdzie nie ma możliwości zainstalowania windy. W nowych budynkach spotyka się je równie często. Przeszklona winda może być oryginalnym dodatkiem architektonicznym i cennym udogodnieniem dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Takie windy można zamontować w domach piętrowych i blokach mieszkalnych.

Efektowne windy panoramiczne dla sektora medycznego

Przeszklone windy panoramiczne sprawdzą się w przychodniach i szpitalach. Dobudowa windy w starszych budynkach to szybkie i wygodne rozwiązanie. Mogą być one budowane także w sanatoriach, domach spokojnej starości i ośrodkach rehabilitacyjnych. Słowem – wszędzie tam, gdzie ich obecność znacznie ułatwi przemieszczanie się użytkowników o różnych ograniczeniach ruchowych. Wysokiej jakości zewnętrzne windy panoramiczne można dobudować do istniejącego budynku szybciej i łatwiej niż windy wewnętrzne. Montażem i serwisem takich urządzeń dźwigowych zajmuje się np. firma AS-LIFT z Gdańska. Praktyczne i wygodne windy zewnętrzne to opcja idealna w przypadku budynków z niewielką klatką schodową. Ratują sytuację i poprawiają komfort życia mieszkańców i użytkowników, gdy w obiekcie nie ma miejsca na to, by wybudować standardowy wewnętrzny dźwig osobowy. Windy panoramiczne nadają budynkom ciekawego wyglądu i sprawiają, że stają się one bardziej przyjazne dla osób niepełnosprawnych.