Biuro pośrednictwa pracy – czym charakteryzuje się dobre?

Biuro pośrednictwa pracy – czym charakteryzuje się dobre?

8 sierpnia, 2022 0 przez Janusz Karłowicz

Szukając pracy warto skorzystać z pomocy biura pośrednictwa. Przede wszystkim ma ono większy dostęp do różnych ofert pracy, zna wymagania danego pracodawcy, co pozwoli lepiej dopasować pracownika do stanowiska. Jak wybrać dobre biuro pośrednictwa pracy i czym się kierować przy wyborze?

Jak sprawdzić uczciwość biura pośrednictwa pracy?

Biuro pośrednictwa pracy w Częstochowie i innych miastach Polski, powinno być wpisane do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Rejestr dostępny jest dla każdego i można go łatwo sprawdzić w internecie. Ponadto największe agencje należą do Polskiego Forum HR. Każda prawidłowo działająca agencja powinna być także ubezpieczona. Oprócz OC ważne są także dodatkowe ubezpieczenia, jak np. odpowiedzialności pracodawcy z tytułu wypadków przy pracy.

Poszukując pracy, warto wybierać sprawdzone agencje. Dobrze jest popytać znajomych czy rodzinę, którą firmą mogą polecić. Jeśli nikt z naszego otoczenia nie korzystał z usług podobnej firmy, wówczas możemy poczytać opinie w internecie. Agencja, której możemy zaufać, powinna działać na rynku co najmniej od roku lub dwóch lat. Powinna również terminowo wywiązywać się z obowiązków.

Cechy dobrego biura pośrednictwa pracy

Pracownicy, z usług biura pośrednictwa najczęściej korzystają szukając pracy za granicą. Pośrednictwo pracy dla pracowników z zagranicy na Śląsku, często jest wybierane przez cudzoziemców, którzy przyjechali do naszego kraju i nie znają specyfiki polskiego rynku pracy. Dobra agencja pracy powinna posiadać oferty pracy dla osób z różnych branż, nie tylko pracy tymczasowej. Agencja pracy powinna mieć doświadczenie w przeprowadzaniu rekrutacji cudzoziemców.

Dobra agencja pracy dba o wizerunek pracodawcy, dla którego pracuje. Dba także o wizerunek kandydatów, którzy się do niej zgłosili. Konsultanci agencji muszą charakteryzować się wysoka empatią, zrozumieniem potrzeb klienta oraz sytuacji, w której się znajduje.